Polícia hľadá páchateľov prepadu na diaľnici D1

Polícia hľadá páchateľov prepadu na diaľnici D1 Ilustračné foto SITA/Nina BednárikováBRATISLAVA 29. decembra (WEBNOVINY) – Polícia pátra po dvoch neznámych páchateľoch lúpežného prepadnutia na odpočívadle na diaľnici D1 v smere do Trnavy. Neznámi páchatelia v utorok krátko pred 20:30 lúpežne prepadli posádku osobného auta značky Fiat. Prvý z páchateľov sa dostal do vozidla po tom, čo z neho vystúpil vodičov spolujazdec. Vodiča ohrozoval zbraňou v ruke a žiadal od neho a ostatných členov posádky peniaze a mobilné telefóny. Z obavy o svoje životy a zdravie vodič a dve ženy sediace na zadných sedadlách páchateľovi peniaze a tri mobilné telefóny dali. Následne k vozidlu pristúpil druhý páchateľ, ktorý vodičovi úderom železnou tyčou spôsobil poranenie hlavy. Ako agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová, vodiča previezli do jednej z bratislavských nemocníc. Vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu lúpeže formou spolupáchateľstva.

Páchatelia prepadnutia si maskovali tváre šatkami. Ich zdanlivý vek je 20 až 25 rokov. Jeden z páchateľov je asi 180 cm vysoký, strednej postavy, má nakrátko ostrihané vlasy. Oblečenú mal bundu a nohavice tmavej farby. Druhý páchateľ je približne 175 cm vysoký, zavalitej postavy, oblečenú mal svetlú bundu s kapucňou a modré rifle.

Polícia odporúča vodičom, aby využívali odpočívadlá, ktoré sú osvetlené, a tak sa vyhli podobným neželaným udalostiam. Polícia žiada vodičov, ktorí si pri prechádzaní uvedeným úsekom diaľnice v čase okolo 20:30 všimli podozrivé konanie, prípadne smer úteku páchateľov, aby na bezplatnom čísle 158, prípadne osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení oznámili čokoľvek, čo by mohlo pomôcť k objasneniu tohto skutku a vypátraniu páchateľov.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné