Polícia preverí prijatie daňovákov na Právnickú fakultu UK

Polícia preverí prijatie daňovákov na Právnickú fakultu UK Ilustračné foto SITABRATISLAVA 31. januára (WEBNOVINY) – Polícia sa musí znovu zaoberať prípadom podozrivého prijatia "daňových poradcov" na Právnickú fakultu Univerzity Komenského. Urobí tak na príkaz Okresnej prokuratúry Bratislava I. Agentúru SITA o tom informoval Fero Pauliny z Aliancie Fair-play. Trestné oznámenie v tomto medializovanom prípade podala v septembri bývalá referentka študijného oddelenia na fakulte Zuzana Melicherčíková. Polícia ho však pôvodne odmietla.

Prokurátorke, ktorá preverovala Melicherčíkovej sťažnosť voči odmietnutiu, sa však dôvody vyšetrovateľa nezdali dostatočné. Na jej príkaz tak musí vec dôkladnejšie preveriť. "Som veľmi šťastná z tohto rozhodnutia a verím, že konečne vyjde najavo pravda," povedala Melicherčíková, ktorá sa medzitým stala laureátkou ocenenia Biela vrana 2010.

Zuzana Melicherčíková je bývalou študijnou referentkou Právnickej fakulty UK
Verejne upozornila, že napriek horšiemu hodnoteniu bola pri prijímaní študentov uprednostnená špecifická skupina známa ako daňoví poradcovia. Keďže nedochádzalo k náprave, dala výpoveď a o prešľapoch na univerzite informovala verejnosť a prokuratúru. Dekan Melicherčíkovú dokonca obvinil z vynášania interných údajov. Tesne pred nástupom do novej práce zamestnávateľ bez dôvodu zrušil jej prijatie a Melicherčíková istý čas pracovala v McDonalde. Vďaka oceneniu Biela vrana a medializácii prípadu si našla zamestnanie na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné