Poľská ekonomika v štvrtom kvartáli vzrastie o 4 %

Poľská ekonomika v štvrtom kvartáli vzrastie o 4 % VaršavaFoto: SITA/APVARŠAVA 31. decembra (WEBNOVINY) – Poľská ekonomika pravdepodobne za štvrtý kvartál vykáže rast na úrovni približne 4 %. Povedala to v piatok členka rady pre menovú politiku poľskej centrálnej banky Anna Zielinska-Glebocka. "Bude to tesne pod úrovňou tretieho štvrťroka, niekde okolo 4 %," vyjadrila sa Zielinska-Glebocka pre spravodajskú televíznu stanicu TVN CNBC. Dodala, že hospodársky rast Poľska za celý rok 2010 bude tesne pod úrovňou 4 %. V treťom štvrťroku sa poľské hospodárstvo medziročne zväčšilo o 4,2 %.

Zielinska-Glebocka pre televíznu stanicu TVN CNBC zároveň povedala, že centrálna banka krajiny by mala uvažovať o zvýšení úrokových sadzieb v prvom štvrťroku 2011. "Prvý kvartál bude podľa mňa dobrým okamihom na rozmýšľanie o sprísnení menovej politiky," uviedla členka rady pre menovú politiku.
Poľská centrálna banka ponecháva svoju kľúčovú sadzbu na rekordnom minime 3,5 % už 18 mesiacov, keďže inflácia je pod kontrolou a ekonomický rast je mierny. Väčšina analytikov však očakáva, že banka úrokové sadzby zvýši buď v januári alebo v marci.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné