Pre desať eur napadol rodičov, hrozí mu 12 rokov

Pre desať eur napadol rodičov, hrozí mu 12 rokov Ilustračné foto SITA/APBRATISLAVA/VEĽKÝ KRTÍŠ 29. decembra (WEBNOVINY) – Z lúpeže obvinil vyšetrovateľ 37-ročného Ondreja z Horných Strhárov v okrese Veľký Krtíš, ktorý pre desať eur napadol v rodinnom dome vlastných rodičov. Po tom ako mu matka odmietla peniaze dať, vyhrážal sa jej zabitím, chytil ju za vlasy a prevrátil aj s gaučom, na ktorom sedela. Následne ju chytil za zápästie ľavej ruky a začal jej ju silno vykrúcať. Potom priskočil k otcovi a niekoľkokrát ho udrel päsťou do hrude, až skončil na zemi. "Podarený" syn pokračoval ďalej a otca ťahal za nohu po zemi pričom kričal, že ho hodí na sporák, aby skapal. Zo strachu o život mu matka nakoniec peniaze dala.

Obvinený rodičom nespôsobil zranenia, ktoré by si vyžiadali lekárske ošetrenie. Ešte v ten istý večer ho zaistili policajti. Vyšetrovateľ ho umiestnil do policajnej cely a spracoval návrh na jeho väzbu. Za násilie voči svojim rodičom môže byť potrestaný odňatím slobody na sedem až 12 rokov.

Agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Muž týral manželku aj svoje dve deti
Zo zločinu týranie blízkej osoby a zverenej osoby obvinili v utorok prešovskí policajti 52-ročného muža z obce Víťaz – Dolina okres Prešov. V čase od 4. februára do 23. decembra v obci Víťaz vystavoval svoju manželku a spoločné dve deti pravidelnému fyzickému ako aj psychickému násiliu. Vulgárne im nadával, vyhrážal sa im smrťou, bil ich, vyháňal z domu, odopieral im stravu a nútil ich žobrať peniaze na alkohol a cigarety. Obvinený ráno pred Štedrým dňom vyhnal svoje deti a manželku z domu pod hrozbou násilia zbierať cigaretové ohorky. Po zadržaní umiestnili obvineného do cely policajného zaistenia a vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho vzatie do väzby.

Informovala prešovská policajná hovorkyňa Jana Karnišová.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné