Pred budovou súdu v Grécku vybuchla bomba

Pred budovou súdu v Grécku vybuchla bomba Foto: SITA/APATÉNY 30. decembra (WEBNOVINY) – Pred budovou súdu v gréckej metropole Atény vo štvrtok ráno vybuchla bomba. Políciu na chystajúcu sa explóziu páchatelia ešte predtým upozornili prostredníctvom výhražného telefonátu a bezpečnostné zložky tak mohli oblasť v centre mesta evakuovať. Zatiaľ nie je jasné, či si incident vyžiadal aj zranených. Na televíznych záberoch odvysielaných miestnymi televíznymi stanicami však vidieť na mieste výbuchu hustý dym. Explózia tiež na priľahlých budovách rozbila okná.

K útoku sa doteraz nikto neprihlásil. Všeobecne sa však predpokladá, že za ním stoja grécke anarchistické radikálne skupiny. Prišlo k nemu totiž len niekoľko týždňov predtým, ako súd rozhodne o osude niektorých krajne ľavicových extrémistov, ktorí majú na svedomí podobné incidenty.

Pred gréckym veľvyslanectvom v Buenos Aires vybuchla malá bomba
Pred budovou gréckeho veľvyslanectva v argentínskej metropole Buenos Aires vybuchla vo štvrtok ráno malá bomba. Explózia spôsobila minimálne materiálne škody a nikto neutrpel zranenia. Podľa argentínskeho ministerstva zahraničných vecí bola bomba veľmi malá a v čase incidentu sa nikto na ambasáde nenachádzal. Polícia prípad vyšetruje.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné