Preferencie opozície klesli, Most tesne nad prahom zvolenia

Preferencie opozície klesli, Most tesne nad prahom zvolenia Šéf strany Most-Híd Béla Bugár má nad čím premýšľať.Foto: SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Obom opozičným stranám, teda Smeru-SD aj SNS v marci mierne klesli preferencie, vyplýva z prieskumu agentúry Median SK. Uskutočnili ho od 28. februára do 27. marca na vzorke 1 086 respondentov vo veku 18 až 79 rokov. Najsilnejšia opozičná strana by v marci parlamentné voľby vyhrala so ziskom 43,2 percenta, pričom v predchádzajúcom mesiaci ju v prieskume rovnakej agentúry chceli voliť 44,3 percenta opýtaných. Výraznejší nárast preferencií zaznamenala SDKÚ-DS, ktorá v prieskume dosiahla 17,1 percenta.

Vo februári ju chceli voliť 14,4 percenta respondentov. Na treťom mieste v prieskume skončilo KDH s 10,1 percenta, nasleduje SaS, ktorej by dalo hlasy 9,9 percenta opýtaných. Obe zaznamenali mierny nárast voličskej priazne. Opozičnú SNS by v marci volilo 5,9 percenta respondentov, vo februári to bolo 6,5 percenta účastníkov prieskumu.

Strana Most-Híd zaznamenala v marcovom prieskume pokles priazne na úroveň 5,1 percenta z februárových 6,5 percenta. Do parlamentu by sa nedostali ĽS-HZDS (3,7 percenta), SDĽ (1,9 percenta) ani SMK (1,5 percenta.)

Podľa marcového prieskumu agentúry Median SK by si strany podelili poslanecké mandáty nasledovne: Smer-SD by získal 71 mandátov, SDKÚ-DS by obsadila 28 mandátov, KDH 17 mandátov, SaS by pripadlo 16 mandátov, SNS by mala 10 mandátov a Most-Híd osem mandátov.

Bližšie informácie v správe Tab: Preferencie opozície klesli, Most tesne nad prahom zvolenia


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné