Prešovčan Krajník dal prvý ligový gól majstrovskej Žiline

Prešovčan Krajník dal prvý ligový gól majstrovskej Žiline Zľava strelec prvého gólu domácich Michal Krajník, hosťujúci Bello Issiaka Babatounde, Martin Vyskočil a Ján Papaj v 19. kole Corgoň ligy medzi 1. FC Tatran Prešov a MŠK ŽIilina. Prešov 26. február 2011.Foto: SITA/Viktor ZamborskýPREŠOV 28. februára (WEBNOVINY) – Dvadsaťdvaročný futbalista 1. FC Tatran Prešov Michal Krajník nastúpil v sobotňajšom stretnutí 19. kola Corgoň ligy proti Žiline (2:0) na svoj ôsmy ligový zápas v kariére a už v 5. min sa premiérovo zapísal do listiny kanonierov v najvyššej slovenskej súťaži.

Bývalý hráč Šale si na tento presný zásah bude určite pamätať celý život. Veď lopta z jeho hlavy skončila v sieti za chrbtom brankára majstrovskej Žiliny Martina Krnáča. Bol to veľmi dôležitý okamih zápasu. Prešovčania ním veľmi dobre začali duel proti favoritovi spod Dubňa. Tím hlavného trénera Ladislava Pecka napokon aj zvíťazil nad aktuálnym slovenským šampiónom a účastníkom skupinovej fázy Ligy majstrov 2010/2011.

"Môj prvý ligový gól ma veľmi potešil. Som rád, že som ho dal," citovala oficiálna klubová stránka tímu zo Šariša www.1.fctatran.sk slová mladého obrancu Michala Krajníka, ktorý svoj gól opísal slovami: "Tomáš Josl poslal center do pokutového územia, lopta sa k nemu vrátila a napálil ju smerom do šestnástky. Ja som ju už iba usmernil hlavou. Nebolo treba do toho dávať nejakú extra silu a bol tam.“

"Začať jar víťazstvom nad Žilinou je super"

Úspešný strelec zatiaľ nevie, akú čiastku bude musieť zaplatiť do pokladnice za premiérový corgoňligový gól. "Na taxu za prvý gól som sa ešte nepýtal. Ale aj keby žiadna suma určená nebola, rád prispejem, stojí to za to." Podľa neho začať jar víťazstvom nad Žilinou je super. "Dúfam, že to bude takto pokračovať, bude sa nám dariť aj naďalej a body budú na naše konto pribúdať po každom zápase," pokračoval M. Krajník.

"Či sme špecialisti na Žilinu, ktorá v Prešove už tri roky nevyhrala? Neviem, ale asi sa na nich vieme viac vyburcovať. Do súbojov s nimi dokážeme dať viac bojovnosti a zvládame takéto zápasy, hoci sú aj na ťažkom teréne. Na takom, ako bol počas tohto duelu, sa len bojuje a myslím si, že my sme bojovali viac," tvrdil Michal Krajník a dodal: "Dali sme do toho srdce. Žilina sa nedostala do žiadnych vyložených šancí. Nepustili sme ju do nich. Uvedomili sme si, že ak chceme vyhrávať, nemôžeme stavať iba na obrane. Určite sme chceli dať gól a zvíťaziť, pretože remízy našu situáciu neriešia. Potrebujeme vyhrávať, a preto potrebujeme aj útočiť."


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné