Prievidza prepustila Da Cruza, v stredu trénerom M. Blaho

Prievidza prepustila Da Cruza, v stredu trénerom M. Blaho Foto: SITAPRIEVIDZA 30. marca (WEBNOVINY) – Vedenie slovenského extraligového basketbalového klubu BC Prievidza sa rozhodlo ukončiť pred stredajším tretím duelom štvrťfinále play-off s 04 AC LB Spišská Nová Ves spoluprácu s hlavným trénerom Antóniom Da Cruzom.

Pre agentúru SITA túto správu potvrdil predseda predstavenstva "baníkov" Maroš Pavlenda. "Ide o vzájomnú dohodu, ktorú však nechceme viac komentovať.

Vzhľadom na to, že dnes to môže byť pre nás posledný zápas v tejto sezóne, bolo veľmi ťažké zháňať akúkoľvek náhradu," povedal pre SITA šéf prievidzského klubu Maroš Pavlenda.

Na Hornej Nitre ide už o druhú výmenu na pozícii hlavného kouča v tejto sezóne. Po sérii 0-7 v úvode ročníka skončil v Prievidzi svoju anabázu Darius Dimavičius, ktorého nahradil práve Da Cruz. Tomu sa napokon stala osudným trojzápasová šnúra prehier, keďže hráči BC najskôr v zápase záverečného 44. kola základnej časti podľahli na palubovke Banskej Bystrice (63:66) a potom vo štvrťfinále dva razy neuspeli proti spomenutej Spišskej Novej Vsi (60:75 vonku a 74:76 doma).

Vzhľadom na krátkosť času povedie mužstvo z pozície šéfa realizačného tímu v stredajšom dôležitom treťom dueli štvrťfinále play-off na Spiši krídelník Martin Blaho, ktorý má od pondelka na starosti aj tréningový proces. "Vybrali si ho samotní hráči, preto verím, že ho budú rešpektovať. Ja budem osobne tiež prítomný na lavičke a môžem pomôcť krotiť prípadné prehnané emócie," dodal Maroš Pavlenda. Ak Prievidza v stredu podľahne Spišskej Novej Vsi, sezóna sa pre ňu skončí a tím poľského lodivoda Jerzyho Chudeusza postúpi do semifinále.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné