Primaciálny palác sa pre autistov ponorí do modra

Primaciálny palác sa pre autistov ponorí do modra Primaciálny palác bude tento víkend modrý.Foto: SITA/Michal BurzaBRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – Bratislavská samospráva sa v tomto roku po prvýkrát prihlásila k celosvetovej kampani „Nasvieťte to na modro“ – Light It Up Blue. Agentúru SITA o tom informoval hovorca primátora Ľubomír Andrassy. Ide o celosvetový projekt autistických komunít, ktorý má upozorniť širokú verejnosť na fakt, že autizmus sa stal vážnou globálnou zdravotnou krízou a v súčasnosti postihuje približne 67 miliónov ľudí na svete.

Pred štyrmi rokmi bol 2. apríl vyhlásený Organizáciou spojených národov za Svetový deň povedomia o autizmu. Bratislava sa nasvietením Primaciálneho paláca na modro symbolicky pripojí k viac ako dvom stovkám „modrých“ miest a budov na svete. Bratislava sa k projektu môže prihlásiť aj vďaka tomu, že projekt finančne podporila spoločnosť Siemens.

Primaciálny palác bude ponorený do modrej farby v noci z 1. na 2. apríla a taktiež z 2. na 3. apríla. Bratislavský „mestský“ Palác tak bude prvý aprílový víkend patriť do rodiny budov akými sú Empire State Building v New Yorku, City Hall v Dubline, austrálskemu Bell Tower či budapeštianskemu parlamentu.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné