Princa Harryho povýšili na kapitána

Princa Harryho povýšili na kapitána Princ Harry pózuje pred vrtuľníkom typu Apache.Foto: SITA/APBRATISLAVA 17. apríla (WEBNOVINY) – Britského princa Harryho povýšili na kapitána vzdušných síl Spojeného kráľovstva po tom, ako si odslúžil päť rokov v ozbrojených silách, informoval v nedeľu palác.

Princ, bývalý poručík a účastník výcviku pre pilotov vrtuľníka typu Apache, bude odteraz uvádzaný ako kapitán Harry Wales, informovalo formálne sídlo britskej kráľovskej rodiny St James’s Palace prostredníctvom vyhlásenia.

Harry okrem toho vo štvrtok dostal na svoju uniformu označenie o tom, že ukončil osemmesačný kurz lietania, ktorý okrem vyučovacích hodín na zemi zahŕňal tiež denné a nočné lety vrtuľníkom Apache.

Dvadsaťšesťročný princ je teraz oprávnený pilotovať tento typ vrtuľníka bez inštruktora a postúpil do kurzu zameraného na narábanie so zbraňovými systémami, ktorým sa jeho kurz pilota vo vzdušných silách ukončí.

Harry sa stal armádnym dôstojníkom v apríli 2006 po 44-týždňovom kurze v Royal Military Academy Sandhurst juhovýchodne od Londýna. V rokoch 2007 a 2008 si 10 týždňov odslúžil v Afganistane. Dňa 29. apríla bude svedkom na svadbe jeho brata princa Williama a Kate Middleton.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné