Pripravujú sa výzvy na rekonštrukciu zariadení polikliník

Pripravujú sa výzvy na rekonštrukciu zariadení polikliník Ilustračné foto: SITA/Marián Angelovič BRATISLAVA 29. decembra (WEBNOVINY) – Ministerstvo zdravotníctva SR pripravuje v rámci Operačného programu (OP) Zdravotníctvo na rok 2011 dve výzvy na rekonštrukciu a modernizáciu zariadení ambulantnej zdravotnej starostlivosti. Ako ďalej agentúru SITA informoval rezort zdravotníctva, prvú na február 2011 pre polikliniky a zdravotné strediská, respektíve majiteľov budov, kde je päť a viac poskytovateľov ambulantnej zdravotnej starostlivosti. Pri tejto výzve sa zatiaľ uvažuje s finančnou alokáciou 1 469 346 eur.
Druhú výzvu pripravuje ministerstvo na apríl 2011 pre polikliniky a zdravotné strediská, respektíve majiteľov budov, a to v rámci schválených stratégií. Pri tejto výzve sa uvažuje s finančnou alokáciou 3 740 839 eur. Harmonogram je však zatiaľ iba indikatívny a ako upozorňuje rezort zdravotníctva, bude závisieť aj od rokovaní s centrálnym koordinačným orgánom.

Ministerstvo zdravotníctva je aj sprostredkovateľským orgánom pre OP Vzdelávanie. V apríli 2011 plánuje vyhlásiť výzvu na zvýšenie ďalších zručností pracovníkov v zdravotníctve. Alokácia bude 9,64 mil. eur. Podobnú výzvu, avšak s alokáciou 15 mil. eur, rezort zdravotníctva vyhlásil aj koncom roka 2010.
Slovensko je spomedzi nových členských štátov Európskej únie prvou krajinou, ktorej Európska komisia schválila samostatný operačný program pre sektor zdravotníctva. Stalo sa tak 8. novembra 2007. Operačný program Zdravotníctvo pritom úrovňou zazmluvnenia a čerpania finančných prostriedkov patrí medzi najúspešnejšie operačné programy v programovom období 2007 až 2013.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné