Prvákov možno zapisovať na základné školy od 15. januára

Prvákov možno zapisovať na základné školy od 15. januára Ilustračné foto SITA/Martin HavranBRATISLAVA 30. januára (WEBNOVINY) – Od 15. januára môžu rodičia zapisovať svoje deti do prvého ročníka základnej školy. Tak ako každý rok, zápis potrvá do 15. februára. Presné miesto a čas zápisu určuje zriaďovateľ školy, v prípade obce formou všeobecne záväzného nariadenia. Povinná školská dochádzka sa začína spravidla začiatkom školského roka, ktorý nasleduje po dni, keď dieťa dovŕši šiesty rok veku.

V tomto školskom roku zasadlo do lavíc viac prvákov ako v predošlom roku. Na nástup od septembra 2010 sa do škôl zapísalo 55 741 detí. Oproti vlaňajšku je to nárast o 1 296 prvákov, čo predstavuje zhruba 2,3 percenta. O odklade začiatku povinnej školskej dochádzky sa rozhodlo v 4 744 prípadoch. Od septembra chodí 93 percent prvákov do štátnych základných škôl, do cirkevných chodí vyše päť percent a do súkromných 1,3 percenta.

Rodičia v tomto školskom roku priviedli na zápis viac chlapcov (53 percent) ako dievčat. Najviac detí zapísali v Prešovskom (9 390) a Košickom (8 665) kraji. Najmenej prvákov je v Trnavskom (5 364) a Trenčianskom (5 437) kraji. Najväčší nárast, o takmer osem percent (467 detí) oproti minulému roku, zaevidovali v Bratislavskom kraji. Z celkového počtu zapísaných prváčikovo bolo v tomto školskom roku 91 percent zaškolených v materských školách.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné