Prvé finále Slovnaft extraligy zviazala taktika

Prvé finále Slovnaft extraligy zviazala taktika Zľava: Miroslav Škovira z Popradu, Vladimír Dravecký z Košíc a Miroslav Lipovský z Popradu v prvom finálovom zápase HC Košice – HK Poprad play-off hokejovej Slovnaft extraligyFoto: SITA/Ivan Fleischer KOŠICE 30. marca (WEBNOVINY) – Hokejisti HC Košice začali cestu za tretím úspechom v rade vo finále Slovnaft extraligy víťazstvom. V stredajšom prvom zápase o titul zdolali veľkého rivala z Popradu 3:1. Stretnutie bolo od úvodných minút zviazané taktikou, mužstvá sa nehrnuli do otvoreného útočenia. Pri hre v rovnovážnom stave si každý dával pozor najmä v defenzíve a nechcel urobiť zbytočnú chybu.

Na hre mužstiev sa neprejavila rozdielna prestávka a dĺžka v príprave na finále. Kým Košičania mali po úspechu v semifinále na finálovú prípravu dvanásť dní, Popradčania uspeli v sérii s Banskou Bystricou len uplynulú sobotu. "Po dvanásťdňovej prestávke bez zápasu sme mali veľmi dobrú prvú tretinu. Vytvorili sme si v nej veľmi dobré strelecké príležitosti, ale, žiaľ strelili sme len jeden gól. Za stavu 2:0 sme potom zbytočne inkasovali a trochu sme znervózneli, ale v tretej tretine sme opäť aktívnou hrou udržiavali výsledok a víťazstvo sa nám podarilo poistiť aj tretím presným zásahom," povedal tréner Košíc Rostislav Čada.

Všetky vzájomné zápasy Košíc s Popradom boli v tejto sezóne veľmi vyrovnané a skončili sa rozdielom jedného či dvoch gólov. Inak to nebolo ani v stredu v Steel aréne. Podobný priebeh zápasov sa dá očakávať aj v ďalších stretnutiach. "Je veľmi nebezpečné hovoriť o nejakom vyššom víťazstve v ďalšom zápase. Jediné, čo sa ráta vo finále play-off, je triumf, a ten sa nám podarilo dosiahnuť v prvom stretnutí. Som presvedčený, že v ďalšom dueli to bude z našej strany najmä v útočnej fáze trochu agresívnejšie, silovejšie a presnejšie," doplnil Rostislav Čada.
Skóre zápasu otvoril v 17. min Vladimír Dravecký. Košický útočník využil skvelú prihrávku po vyhratom buly od Miroslava Zálešáka a bekhendom dosiahol štvrtý gól v tohtoročnom play-off. "Z presného zásahu sa teším. Miro tú situáciu zahral trochu aj vedome. Pre nás to bol veľmi dôležitý gól," povedal pre Sport1 Vladimír Dravecký.

Popradčania sa prezentovali v Steel aréne sympatickým dojmom. V prvej tretine sa dostali po sérii vylúčení pod tlak, v ďalšom priebehu však odohrali s Košičanmi vyrovnanú partiu. Vychádzali z pozornej defenzívy a čakali na svoje príležitosti. "Veľa síl nás stáli najmä tri vylúčenia už v prvej dvadsaťminútovke. V úvode druhej tretiny sme sa opäť nechali zbytočne vylúčiť. Musíme si poriadne oddýchnuť a pripraviť sa na ďalší finálový zápas," tvrdil tréner Popradu Ján Jaško.

Popradčania sa snažili domácich zaskočiť z rýchlych protiútokov. Vyšiel im jediný, keď v 34. min nahodil Ján Brejčák puk pred bránku a Kyle Wanvig ho usmernil za Hudáčka. "Zachytil som puk na modrej čiare, vystrelil ho a Kyle ho dobre trafil," popísal popradský presný zásah Ján Brejčák.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné