Prvý oficiálny kemp slovenskej reprezentácie až 25. marca

Prvý oficiálny kemp slovenskej reprezentácie až 25. marca Glen HanlonFoto: SITA/Nina BednárikováBRATISLAVA 28. februára (WEBNOVINY) – Prvý oficiálny kemp slovenskej hokejovej reprezentácie pred majstrovstvami sveta (29. apríla – 15. mája 2011 v Bratislave a Košiciach) sa začne v Trenčíne v piatok 25. marca. Ešte pred týmto termínom sa však možno uskutočnia niekoľkodňové minikempy, v ktorých sa spoločne budú pripravovať nádejní kandidáti na reprezentačný dres po ukončení sezóny na klubovej úrovni. Pre agentúru SITA to uviedol asistent trénera národného tímu Ľubomír Pokovič. Prvé prípravné zápasy potom čakajú na slovenskú reprezentáciu 1. a 2. apríla vo Fínsku proti domácemu výberu.

"Oficiálne sa spoločná príprava pred MS začne až koncom marca. Keďže pre viacerých reprezentantov sa v ich kluboch skončila sezóna, či už po základnej časti alebo v play-off, možno pripravíme krátke sústredenia. Všetko však bude záležať na tom, aké možnosti prípravy budú mať už voľní hráči. Situáciu s viacerými hokejistami bude konzultovať generálny manažér reprezentácie Peter Bondra," prezradil v rozhovore pre agentúru SITA Ľubomír Pokovič a doplnil: "Niektoré kluby pokračujú v spoločných tréningoch na ľade aj po skončení sezóny. Táto alternatíva by nám asi vyhovovala najviac. Každopádne však po rozhovoroch s hráčmi budeme na situáciu pružne reagovať." Ako je známe, pred rokom sa prvý oficiálny kemp začal až 12. apríla 2010, teda necelý mesiac pred MS, ktoré sa začínali až 7. mája. Neoficiálna príprava na svetovým šampionátom sa konala od 6. apríla.

V príprave pred MS odohrajú Slováci osem prípravných zápasov. Okrem dvoch spomenutých vo Fínsku absolvujú po dve domáce merania síl proti Švédsku aj Rakúsku, neskôr nastúpia opäť proti Rakúšanom a generálkou bude 24. apríla bratislavský zápas proti Bielorusku. V základnej A-skupine na svetovom šampionáte na slovenský tím čakajú postupne Slovinsko, Nemecko a Rusko.

Sezóna sa už skončila pre niektorých Slovákov z Kontinentálnej hokejovej ligy – Michala Sersena (Jekaterinburg), Romana Kukumberga (Chabarovsk), Branka Radivojeviča, Štefana Ružičku, Juraja Mikúša a Ivana Baranku (všetci Spartak Moskva), blízko vypadnutia sú aj Miroslav Šatan, Martin Štrbák a Dominik Graňák (všetci OHK Dinamo Moskva).


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné