PSA bude od stredy opäť vyrábať v dvoch zmenách

PSA bude od stredy opäť vyrábať v dvoch zmenách Foto: SITA/Tomáš BenedikovičBRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – PSA Peugeot Citroën Slovakia bude od stredy 6. apríla opätovne vyrábať v dvoch pracovných zmenách. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca automobilky Peter Švec. "Dodávateľ chýbajúceho dielu pre dieselové motory výrobu v Japonsku už postupne obnovuje. V úvode budúceho týždňa, v pondelok 4. apríla a v utorok 5. apríla, však bude automobilka pracovať stále v jednej pracovnej zmene," dodal hovorca. Aby pritom spoločnosť dobehla zameškanú výrobu, naplánovala na sobotu 9. apríla jednu pracovnú zmenu.

PSA Peugeot Citroën Slovakia v pondelok 28. marca prerušil výrobu, zvyšok týždňa si naplánoval prácu iba v jednej pracovnej zmene. Dôvodom obmedzenia výroby bolo nedávne zemetrasenie v Japonsku a nedostatok dielov nevyhnutných pre výrobu vozidiel vybavených dieselovými motormi.

PSA na Slovensku podniká prostredníctvom spoločnosti PSA Peugeot Citroën Slovakia v Trnave. V roku 2009 opustilo výrobné pásy trnavskej automobilky takmer 205 tisíc vozidiel. S týmto výsledkom sa PSA Peugeot Citroën Slovakia zároveň stala najväčším finálnym výrobcom vozidiel na Slovensku. Hovorca automobilky Peter Švec ešte v polovici decembra informoval, že minuloročná produkcia bude nižšia ako 200 tisíc vozidiel.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné