Putin a Medvedev sa dohodnú, kto bude prezidentom

Putin a Medvedev sa dohodnú, kto bude prezidentom Zľava: Vadimir Putin a Dmitrij Medvedev.Foto: SITA/APMOSKVA 29. decembra (WEBNOVINY) – Ruský premiér Vladimir Putin v stredu vyhlásil, že ešte je príliš skoro na diskusiu o jeho prípadnej kandidatúre v prezidentských voľbách v roku 2012. Dodal však, že o tejto otázke bude diskutovať aj s aktuálnym prezidentom Dmitrijom Medvedevom.

"Dohodneme sa spoločne, porozmýšľame nad tým, uvidíme," citujú ruské tlačové agentúry Putina, ktorý je zároveň bývalou hlavou štátu. "Ešte je príliš skoro o tom hovoriť," myslí si šéf ruskej exekutívy. "Len čo o tom začneme rozprávať, každý prestane pracovať, bude očakávať zmeny, reorganizáciu," vysvetlil.

Putin odstúpil z čela štátu v roku 2008, pretože ústava mu neumožňovala kandidovať na post prezidenta po druhýkrát za sebou. V roku 2012 sa však o post hlavy štátu bude môcť teoreticky uchádzať opäť. Odborníci preto diskutujú, či sa môže ruská verejnosť o dva roky tešiť na súboj medzi Putinom a Medvedevom. Ruský prezident však nedávno novinárom povedal, že si neželá "bitku dvoch blízkych síl", pretože by to bolo "zlé pre krajinu".

Zakázal novoročné oslavy
Ruský premiér Vladimir Putin v stredu skritizoval predstaviteľov dopravného sektora po tom, ako sa pre nepriaznivé počasie počas vianočných sviatkov tisíce ľudí nemohli presunúť na požadované miesta. Putin zamestnancom prepravných spoločností a letísk odkázal, aby "prestali nariekať". Zároveň viacerým z nich zakázal zobrať si počas osláv Nového roka voľno. "Namiesto novoročných osláv by mal každý, kto je zodpovedný za túto situáciu, zostať v práci," povedal členom vlády ruský premiér. "Nie je dôvod nariekať – každý musí pracovať," dodal exprezident.

Okrem kolabujúcej cestnej a železničnej dopravy sa v chaose v posledných dňoch ocitol najmä letecký sektor. Tisícky pasažierov uviazli v termináloch najväčšieho moskovského letiska Šeremetevo aj na druhom najväčšom Domodedove. Príčinou bola snehová búrka, ktorá cez víkend zasiahla celé centrálne Rusko. Situácia vyústila v utorok aj do fyzického konfliktu medzi nahnevanými pasažiermi a zamestnancami leteckej spoločnosti Aeroflot.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné