RADIČOVÁ: Ekonomiku a zamestnanosť naštartujeme

RADIČOVÁ: Ekonomiku a zamestnanosť naštartujeme Iveta RadičováFoto: SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – Do konca volebného obdobia sa vláde podarí naštartovať ekonomiku a zamestnanosť. Pred poslancami Národnej rady SR to počas pravidelnej štvrtkovej Hodiny otázok vyhlásila premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS). „Zaviazali sme sa, že to vyriešime,“ zdôraznila. „A ja tvrdím, že to bude pravda,“ doplnila. Reagovala tak na otázku poslanca Marka Vargovčáka (SDKÚ-DS), ktorý sa jej spýtal, či má vláda možnosti reagovať na svetové zvyšovanie cien.

Ako Radičová v parlamente pripomenula, zdražovanie je celosvetový jav, Slovensko nie je izolovaný ostrov a obviňovanie z úst expremiéra a predsedu Smeru-SD Roberta Fica, že za zdražovanie môže vláda, označila za absurdné. „Posledné dva – tri mesiace nepočúvame od opozície nič len útoky, klamstvá, obviňovanie. Ja nebudem robiť tento typ politiky, aj preto, že je to úplne rovnaká politika ako robil Robert Fico od roku 1998 do roku 2006, veštil, že vládna politika povedie ku krachu,“ podotkla.

Premiérka zdôraznila, že líder najsilnejšej opozičnej strany vytrháva vety z kontextu a používa ich ako sa mu hodia. Poukázala pri tom na teplárne, o privatizácii ktorých vláda rozhodla a Fico to nazval volebným podvodom. V skutočnosti však podľa nej týmto krokom teplárne, ktoré pred sebou tlačia obrovský investičný dlh, kabinet zachraňuje. „Verím občanom, že vedia odlíšiť klamstvo a fakty a nedajú sa zmiasť zastrašovaním,“ vyhlásila. Ako dodala, „na konci volebného obdobia budeme môcť porovnať, kto koho ako klamal“.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné