Radičová pre koaličnú krízu zrušila cestu do Kyjeva

Radičová pre koaličnú krízu zrušila cestu do Kyjeva Podpredseda SDKÚ-DS Ivan Mikloš, predsedníčka vlády SR Iveta Radičová a predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda.Foto: SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) pre koaličnú krízu nepocestuje do Kyjeva na summit o inovatívnom využívaní atómovej energie. Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR dnes agentúre SITA oznámil, že cesta sa ruší pre "aktuálne politické otázky". Podľa pôvodného plánu mala v utorok 19. apríla v hlavnom meste Ukrajiny v budove bývalého múzea Vladimira Iľjiča Lenina (dnes tzv. Ukrajinský dom) vystúpiť s príhovorom.

Kyjevský summit, na ktorom sa zúčastní viacero európskych politických špičiek vrátane šéfa Európskej komisie José Manuela Barrosa, je pri príležitosti 25. výročia havárie v černobyľskej jadrovej elektrárni venovaný najnovším trendom v nukleárnej bezpečnosti. Súbežne so summitom sa koná aj darcovská konferencia, na ktorej chcú Ukrajinci získať príspevky na zabezpečenie rozpadávajúceho sa sarkofágu reaktora, ktorý v roku 1986 spôsobil najväčšiu jadrovú nehodu v dejinách ľudstva.

Koalíciu v súčasnosti ťaží kauza prenájmu budovy pre daňové úrady v Košiciach. Šéf daňového riaditeľstva Miroslav Mikulčík (nominant SDKÚ-DS) totiž podpísal nájomnú zmluvu s firmou okresného šéfa SDKÚ-DS Ondreja Ščurku. Opozičný Smer-SD za to žiada hlavu ministra financií Ivana Mikloša (SDKÚ-DS), ktorý Mikulčíka do funkcie nominoval.

Radičová zasa vyzvala Mikulčíka, aby za kauzu prevzal politickú zodpovednosť, čo Mikulčík odmietol. Z funkcie by ho mohol odvolať len Mikloš, ktorý sa k najnovšiemu vývoju zatiaľ nevyjadroval, minulý týždeň zmluvu obhajoval s tým, že je pre štát výhodná.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné