Radičová z rezervy rozdala viac než 15 miliónov eur

Radičová z rezervy rozdala viac než 15 miliónov eur Predsedníčka vlády SR Iveta Radičová (uprostred) a starosta obce Nižná Myšľa Marián Karvanský (vľavo od premiérky) počas návštevy obce Nižná Myšľa, ktorá bola postihnutá nedávnymi povodňami. Nižná Myšľa, 16. júl 2010. Archívne foto. Foto: SITA/Ivan FleischerBRATISLAVA 30. decembra (WEBNOVINY) – Predsedníčka vlády SR Iveta Radičová v roku 2010 podporila zo svojej finančnej rezervy predovšetkým fyzické osoby, mestá a obce postihnuté povodňami. Premiérka prispela aj na štartovacie projekty prevencie povodní a materské centrá a kultúrne aktivity. Z jej rezervy bolo od 9. júla do 31. decembra vypletených 15 285 150 eur.

Najväčšiu časť poskytnutej sumy z rezervy predsedníčky vlády predstavuje pomoc pre fyzické osoby, mestá a obce postihnuté povodňami na území SR. Radičová na to zo svojej rezervy poskytla 14 631 650 eur. Premiérka sumou 580 000 eur podporila aj 23 obcí, ktoré začali realizovať štartovacie projekty prevencie povodní. Sumu 66 000 eur Radičová vyčlenila pre materské centrá a 7 500 eur na kultúrne aktivity.

V súvislosti s povodňami na Slovensku v júli a auguste 2010 a následným odškodňovaním fyzických osôb, miest a obcí bolo potrebné zvýšiť rezervu predsedníčky vlády. Vláda schválila zvýšenie o 5,9 milióna eur 8. septembra. Ďalšie financie na pomoc po povodniach získal Úrad vlády SR rušením nevýhodných zmlúv po predchádzajúcom vedení Úradu vlády SR a zavedením úsporných opatrení. Agentúru SITA informoval Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné