Rekordná víťazná šnúra Connecticutu skončila na čísle 90

Rekordná víťazná šnúra Connecticutu skončila na čísle 90 Hráčka Connecticutu skóruje počas neuveriteľne dlhej víťaznej šnúry tohto tímu. Foto: SITA/APSTANFORD 31. decembra (WEBNOVIY) – Deviaty najpútavejší príbeh amerického športu v končiacom sa kalendárnom roku skončil, basketbalistky univerzitného tímu z Connecticutu po 90-zápasovej víťaznej šnúre prvýkrát prehrali.

Séria Huskies skončila na palubovke Stanfordskej univerzity v Maples Pavilione, kde domáce Cardinal neprehrali už 52. duelov v rade. Stanford veľmi rýchlo získal 13-bodový náskok, ktorý hráčky Connecticutu do prestávky zlikvidovali. V druhom polčase však domáce dominovali a duel dotiahli do víťazného konca (71:59). Práve Stanford bol posledným tímom, ktorý dokázal Huskies pred ich rekordnou šnúrou zdolať. Stalo sa tak 6. apríla 2008 v semifinále záverečného turnaja o prvenstvo v NCAA.

Hráčky z Connecticutu vytvorili nový absolútny rekord amerických univerzitných súťaží v počte zápasov bez prehry. Nižším ako desaťbodovým rozdielom im počas obdivuhodnej šnúry podľahol iba Stanford vo vlaňajšom finále NCAA a Baylor v novembri tohto roku. V rokoch 1971 – 1974 vyhrali vysokoškoláci z University of California Los Angeles (UCLA) pod vedením legendárneho trénera Johna Woodena 88 stretnutí v rade a stanovili akýsi "zlatý štandard" univerzitného športu.

Basketbalistky Connecticut Huskies už od roku 1985 trénersky vedie Talian Geno Auriemma, šesťnásobný držiteľ ocenenia pre najlepšieho univerzitného kouča roka. Pod jeho taktovkou tím získal sedem titulov v NCAA. "Nehrali sme podľa našich predstáv. Treba však oceniť aj výkon Stanfordu, ktorého hráčky odohrali veľmi dobré stretnutie. Dokázali eliminovať všetky naše prednosti. Niekedy už musel prísť koniec našej série. Dnes sa tak stalo, určite nás to však nezlomilo," povedal Auriemma. Séria Connecticutu vzbudzovala v USA veľkú pozornosť, v rebríčku najvýznamnejších športových príbehov roka 2010 podľa agentúry AP sa zaradila na deviate miesto.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné