Renault má pre rok 2011 model R31

Renault má pre rok 2011 model R31 Nový monopost R31 tímu RenaultFoto: SITA, APVALENCIA 31. januára (WEBNOVINY) – Tím formuly 1 Renault predstavil na okruhu vo Valencii pred začiatkom trojdňových predsezónnych testov nový monopost R31. Vzhľadom na nového majiteľa zoskupenia F1 Lotus Group je automobil "oblečený" v čierno-zlatých farbách. Prvé obrázky monopostu sa objavili minulý týždeň, najskôr si ho vyskúša v utorok Vitalij Petrov a potom dva dni bude v ňom jazdiť Robert Kubica.

Ferrari predstavilo svoj patriotický monopost

Pribudol nový pilot, bývalý jazdec Hispanie
Model R31 má zmenený otvor nad hlavou pilota a bočnice. Ako informuje Autosport, Lotus Renault predstavil aj ďalšiu novinku. Spolu s Romainom Grosjeanom, Janom Charouzom, Ho-Ping Tungom a Fairuzom Fauzym bude jedným z testovacích a rezervných pilotov aj bývalý jazdec Hispanie Bruno Senna.

Renault vyhral v rokoch 2005 a 2006 Pohár konštruktérov, naposledy sa však z víťazstva v pretekoch tešil v roku 2008, keď triumfoval Fernando Alonso. Španiel je momentálne už vo Ferrari, jazdeckú dvojicu pre sezónu 2011 vytvoria Vitalij Petrov a Robert Kubica.Francúzi už nemajú nielen svoju veľkú cenu a jazdca, ale ani tím
Renault v novej sezóne už nebude súťažiť v seriáli majstrovstiev sveta s francúzskou, ale britskou licenciou. Francúzi tak už nemajú v prestížnom seriáli nielen svoju veľkú cenu, jazdca, ale ani tím. Väčšinový podiel v tíme F1 už vlastní Lotus, ktorého majiteľom je malajzijský výrobca automobilov Proton. Renault predal svoj podiel po tom, čo Lotus súhlasil so zachovaním mena francúzskej automobilky v názve.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné