Ropa a zlato zlacneli, keďže investori vyberali zisky

Ropa a zlato zlacneli, keďže investori vyberali zisky Foto: SITA/APNEW YORK 31. decembra (WEBNOVINY) – Ceny ropy vo štvrtok oslabili, keďže investori sa sústredili na vyberanie koncoročných ziskov a nevšímali si pozitívne ekonomické údaje a vládnu správu o tom, že zásoby ropy v USA sa minulý týždeň zmenšili. Počet nových nezamestnaných Američanov minulý týždeň klesol, priemyselná aktivita Stredozápadu USA v decembri posilnila a v novembri sa zlepšil predaj starších domov. Federálny úrad pre energetiku (EIA) uviedol, že zásoby ropy v krajine v týždni do 24. decembra sa zmenšili o 1,26 mil. barelov.

Februárové dodávky ľahkej americkej ropy však zlacneli o 1,28 USD čiže o 1,4 % na úroveň 89,84 USD za barel. Februárové dodávky londýnskej ropy Brent zlacneli o 1,05 USD na úroveň 93,09 USD za barel.

Zlato vo štvrtok tiež zlacnelo, ale aj tak to vyzeralo, že žltý kov za tento rok vykáže najväčší rast ceny za tri roky. Od začiatku roka si zlato pripísalo 28 %. Vo štvrtok však investori vyberali zisky. Spotová cena do 18:52 GMT oslabila o 0,4 % na úroveň 1 404,80 USD za uncu. Februárové dodávky na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 7,60 USD na 1 405,90 USD za uncu.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné