Rozpočet Prešova schválený, primátor s platom 3 268 eur

Rozpočet Prešova schválený, primátor s platom 3 268 eur Primátor Prešova Pavel Hagyari.Foto: SITA/Viktor ZamborskýPREŠOV 30. marca (WEBNOVINY) – Poslanci prešovského mestského zastupiteľstva dnes schválili rozpočet mesta Prešov na rok 2011, ktorý ráta v príjmovej časti so sumou 60 387 464 € a vo výdajovej časti so sumou 61 787 464 €. Po prijatí úveru vo výške 1,4 mil. € bude rozpočet mesta vyrovnaný. Dlhodobý bankový úver plánuje radnica zobrať na financovanie investičnej výstavby v meste a na spolufinancovanie projektov, ktoré získali finančnú podporu z fondov EÚ. V porovnaní s predchádzajúcim rokom (po úprave a bez úverových zdrojov) mesto počíta s nárastom príjmov o 11 percent, ktoré chce mesto získať hlavne z predaja nehnuteľného majetku.

Súčasne dnes poslanci poverili primátora mesta Pavla Hagyariho zabezpečením viazanosti rozpočtových prostriedkov vo výške 15 percent zo schváleného rozpočtu každej kapitoly, s výnimkou splátok. Poslanci ho navyše poverili, aby na najbližšie mestské zastupiteľstvo v apríli predložil návrh na prvé rozpočtové opatrenie. To sa bude týkať desaťpercentného krátenia a päťpercentného viazania rozpočtových položiek každej kapitoly.

Poslanci na najbližšie zastupiteľstvo chcú od prednostu mesta vyčíslenie havarijného stavu na troch školských zariadeniach a návrh, z akých peňazí to bude mesto riešiť. Ide o Základnú školu na Važeckej ulici, Materskú školu na Solivare a Základnú umeleckú školu na Prostějovskej ulici.

Za rozpočet hlasovalo všetkých 25 prítomných poslancov. Navrhované zmeny v rozpočte presunuli po dohode na apríl, aby nepredlžovali rozpočtové provizórium mesta.

Poslanci schválili primátorovi plat 3 268 eur

Prešovský primátor Pavel Hagyari bude poberať od 1. apríla mesačný plat 3 268 eur. Rozhodli o tom dnes prešovskí mestskí poslanci, ktorí mu v januári neschválili žiadny plat. Ako informovala dnes predsedníčka pravicového poslaneckého klubu Andrea Turčanová, mesto v prechodnom období platilo za primátora povinné odvody bez zmeny. Preto poslanci za obdobie od 15. decembra 2010 do 31. marca tohto roka mu určilo plat vo výške 2 808 eur, aký poberal Hagyari v minulom volebnom období.

Prešovskí poslanci naposledy hlasovali o plate primátora 26. januára, ani jedna z troch predložených alternatív vtedy nezískala potrebnú podporu. Dnes za plat primátora hlasovalo 23 poslancov, jeden sa zdržal.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné