Ruské hnutie proti nelegálnej imigrácii je protizákonné

Ruské hnutie proti nelegálnej imigrácii je protizákonné .Foto: SITA/APMOSKVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Moskovský súd v pondelok postavil mimo zákon krajne pravicovú organizáciu Hnutie proti nelegálnej imigrácii (DPNI). "Moskovský mestský súd v plnej miere vyhovel žiadosti moskovskej prokuratúry, aby označil DPNI za extrémistickú organizáciu a zakázal jej činnosť," uvádza sa v stanovisku prokuratúry, ktorá podanie podložila najmä dôkazmi o prepojení členov DPNI na militantnú krajne pravicovú scénu. Členovia hnutia mali stáť za viacerými brutálnymi útokmi na ľudí inej farby pleti či národnosti.

Podľa stanoviska hnutia ich súd odsúdil "vďaka dôkazom, ktoré s DPNI nemajú nič spoločné". Organizácia začiatkom apríla oznámila plán založiť spolu so Slovanským zväzom, už dávnejšie zakázaným extrémistickým zoskupením, hnutie Ruský národ, ktoré by mohlo aj reálne zasiahnuť do politického boja a zúčastniť sa na voľbách.

Rasy by sa nemali miešať, myslí si hovorca juhoafrickej vlády

Rasy by sa nemali priveľmi miešať, pretože v krajine už teraz žije príliš veľa miešancov. To nie sú slová európskeho stúpenca bielej rasy, ale hovorcu juhoafrickej vlády tmavej pleti. Ľudskoprávne organizácie a politickí oponenti súčasnej vlády už od februára, kedy nová vláda nastúpila do úradu, žiadajú jej hovorcu Jimmyho Manyiho, aby sa za svoje dávnejšie prednesené výroky ospravedlnil. Hovorca to však doteraz nespravil, a v pondelok na tlačovej besede v Johannesburgu povedal, že to ani nikdy nespraví.

Odôvodnil to tým, že ako občan Juhoafrickej republiky (JAR) čiernej pleti sa nemôže len tak preniesť cez to, čo sa v krajine dialo počas apartheidu, a preto jeho terajšie výroky nemožno označovať za rasizmus.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné