Sagan po 3. mieste v Belgicku končí

Sagan po 3. mieste v Belgicku končí Slovenský jazdec Peter SaganFoto: SITA/AP KOKSIJDE 30. marca (WEBNOVINY) – Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval v 2. etape pretekov KBC-Driedaagse De Panne-Koksijde 2011 v Belgicku, ktorá viedla z Oudenaarde do Koksijde a merala 219 km, na 3. mieste. V celkovom poradí patrí jazdcovi tímu Liquigas-Cannondale 5. priečka. Sagan v hromadnom špurte stredajšej etapy prehral iba s Rusom Denisom Galimzjanovom a Nemcom Johnom Degenkolbom. Lídrom pretekov sa stal Holanďan Lieuwe Westra.

"V dnešnej etape vietor zhoršoval podmienky, ale to patrí k cyklistike. Asi po 105. kilometri prišli prudké steny, aj známy kopec Kemmelberg, kde nás ušlo asi 25 jazdcov. Boli sme tam traja z Liquigas-Cannondale, ale v závere nás balík zišiel. Fúkal stále silný bočný vietor, trhalo sa to, ale aj schádzalo. Do cieľa sa išli tri okruhy, bol som na špici, výdatne mi pomáhali kolegovia, len škoda, že som zaváhal a neskoro som vyšpurtoval zo šiestej pozície. Ak by bol cieľ o pár metrov ďalej, zvíťazím… Takto som dofrčal na treťom mieste, ale ja tak mám radosť," skonštatoval Peter Sagan pre svoju stránku www.saganpeter.com.

Slovenský cyklista na štart štvrtkovej záverečnej 3. etapy už nenastúpi a bude šetriť sily na nedeľňajšie podujatie Okolo Flámska. "Rozhodlo o tom vedenie, ktoré chce, aby som sa šetril na nedeľu," doplnil Peter Sagan.

Výsledky – cyklistické preteky KBC-Driedaagse De Panne-Koksijde 2011:

2. etapa (Oudenaarde – Koksijde, 219km): 1. Denis Galimzjanov (Rus.) Kaťuša 5:08:18 h, 2. John Degenkolb (Nem.) HTC-Highroad, 3. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale, 4. Tomas Vaitkus (Litva) Astana, 5. Romain Feillu (Fr.) Vacansoleil-DCM, 6. Aidis Kruopis (Litva) Landbouwkrediet všetci čas ako víťaz

Poradie po 2. etape: 1. Lieuwe Westra (Hol.) Vacansoleil-DCM 9:30:43 h, 2. Bert De Backer (Belg.) Skil – Shimano rovnaký čas, 3. John Degenkolb (Nem.) HTC-Highroad, 4. Arnoud Van Groen (Hol.) Veranda’s Willems – Accent obaja +2 s, 5. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale, 6. Dmitrij Muravijev (Kaz.) RadioShack obaja +4.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné