Saganovo zranenie nie je vážne, úspechy si cení

Saganovo zranenie nie je vážne, úspechy si cení Cyklista Peter SaganFoto: SITA/Nina BednárikováMILÁNO 28. februára (WEBNOVINY) – Slovenský cyklista Peter Sagan podobne ako vlani pri svojej premiére v profesionálnom pelotóne opäť v úvode sezóny na seba upozornil, minulý týždeň vyhral preteky Okolo Sardínie, kde sa presadil v troch z piatich etáp, a v nedeľu bol tretí na Classica Sarda Sassari – Cagliari.

"Na preteky Okolo Sardínie som nešiel s cieľom, aby som vyhral celkovo. Pôvodne som mal iné ambície. Teším sa však, že sa mi podarilo triumfovať. Hneď po prvej etape som mal na sebe tričko lídra a potom to išlo zo dňa na deň. Teším sa, že som dosiahol prvé víťazstvo na etapových pretekoch v kariére. Dobre to hodnotili aj v mojom tíme," uviedol Peter Sagan.

Dvadsaťjedenročný žilinský rodák si za prvenstvo na pretekoch kategórie 2.1 európskeho kalendára UCI (po WorldTour a HC tretia najvyššia kategória) do kontinentálneho renkingu pripísal 80 bodov a za umiestnenia v etapách a držanie trička lídra podujatia ďalších 82 bodov. V nedeľu si k 162 bodom z etapového podujatia pripísal ďalších 32 bodov.

Nepríjemný pád

"Už vlani som sa kondične na začiatku sezóny cítil veľmi dobre a teraz sa teším, že sa mi podarilo opäť dostať do formy a dokázal som úspešne odštartovať súťažný rok. Nič nie je zadarmo, človek musí na sebe pracovať, aby mohol robiť tento šport. Preteky Okolo Sardínie boli veľmi náročné, každý deň sme absolvovali dosť kopcov, koncovky etáp až na jednu výnimku neboli rovinaté. Štartovalo osem ProTour tímov, takže aj konkurencia bola veľmi dobrá. Naše družstvo na nich uspelo už tretí rok v rade," nechal sa počuť Peter Sagan.

V nedeľu mal cyklista tímu Liquigas pád a po etape musel ísť do nemocnice. Zranenie však nie je vážne, vo štvrtok by mal už absolvovať ďalšie preteky. "Bol to nepríjemný pád, mám trocha rozrezaný bok, ktorý mi museli v nemocnici zašívať. Uvidíme, ako sa to bude hojiť. Vo štvrtok by som mal štartovať jednorazové preteky Giro del Friuli a od nedele budem štartovať na Paríž – Nice," doplnil Peter Sagan.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné