Saturn Moskovská oblasť stráca profesionálny štatút

Saturn Moskovská oblasť stráca profesionálny štatút Foto: Ilustračné foto SITA/Michal Burza MOSKVA 30. decembra (WEBNOVINY) – Ruský prvoligový futbalový klub Saturn Moskovská oblasť stráca z finančných dôvodov profesionálny štatút, čo sa de facto rovná zániku. V najvyššej domácej súťaži ho v sezóne 2011 natiahnutej až do leta 2012 pre zmenu zo systému jar – jeseň na "európskejší" formát jeseň – jar nahradí niektorý z účastníkov druhej ligy. Informáciu priniesol Sport Express.

Čelní predstavitelia regiónu Moskovská oblasť rozhodli o ukončení podpory "mimozemšťanom" a nenaplnili sa ani nádeje v podobe eventuálnych zahraničných investorov. V kuloároch sa hovorilo najmä o mexickej spoločnosti Grupo Modelo, výrobcovi piva Corona.

Krátko pred Vianocami sa odhlásil z elitnej dlhodobej súťaže Amkar Perm, čím pripomenul nedávny osud FK Moskva. Saturn Moskovská oblasť bol v druhej polovici končiaceho sa desaťročia jednoznačne najzaujímavejším ruským klubom zo slovenského pohľadu pre veľmi silnú enklávu po príchode terajšieho trénera reprezentácie SR Vladimíra Weissa z Petržalky.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné