Schwarzenegger si údajne brúsi zuby na kreslo šéfa EÚ

Schwarzenegger si údajne brúsi zuby na kreslo šéfa EÚ Arnold Schwarzenegger a Dmitrij MedvedevFoto: SITA/APWASHINGTON 19. apríla (WEBNOVINY) – Bývalá hollywoodska hviezda akčných filmov a kalifornský exguvernér Arnold Schwarzenegger má údajne "zálusk" na funkciu nového prezidenta Európskej únie (EÚ). V utorok o tom napísal americký týždenník Newsweek. Šesťdesiattriročného rakúskeho rodáka na to podľa novín nahovárajú jeho poradcovia a presviedčajú ho, aby sa vrátil do Európy.

"V priebehu nasledujúcich pár rokov bude únia hľadať oveľa významnejšieho prezidenta. Niekoho, kto vie spojiť Európu," povedal v rozhovore pre Newsweek Terry Tamminen, bývalý hlavný Schwarzeneggerov poradca z čias, keď bol ešte guvernérom Kalifornie. "Francúzi nechcú Nemca a Nemci nechcú Taliana. A čo ak by išlo o rodeného Európana, ktorý odišiel do Ameriky a môže sa vrátiť ako Washington alebo Jefferson novej spojenej Európy?" položil si Tamminen rečnícku otázku v jasnej narážke na svojho bývalého šéfa.

Schwarzenegger skončil v kresle guvernéra amerického štátu Kalifornia v januári tohto roka, pričom v najvyššej funkcii strávil dve funkčné obdobia. V ďalšej možnej politickej kariére mu však bráni ústava Spojených štátov, keďže za amerického prezidenta môžu kandidovať len osoby narodené v USA.


Pridat.eu