SDĽ tu vždy bola len na provokáciu, odkazuje Fico

SDĽ tu vždy bola len na provokáciu, odkazuje Fico Robert Fico.Foto: SITABRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – Neparlamentná strana SDĽ tu vždy bola len na provokáciu a dnešné divadlo, ktoré zohrala pred budovou NR SR, pričom zneužila nevedomosť dôchodcov z Topoľčian, je toho dôkazom. Tvrdí Smer-SD v reakcii na dnešnú akciu SDĽ. Tá dnes zorganizovala niekoľko dôchodcov, ktorí sa prišli posťažovať expremiérovi, predsedovi Smeru-SD a topoľčianskemu rodákovi Robertovi Ficovi..

"Predseda strany Smer – SD Robert Fico žiada každého jedného občana, ktorému SDĽ sľubuje stretnutie s ním, aby si platnosť takéhoto stretnutia vždy overil. S Robertom Ficom nikto nedohodol žiadne stretnutie a protestuje proti obdobným praktikám SDĽ, ktorá sa už aj v minulosti preslávila viacerými provokačnými akciami proti Smeru-SD," uviedla dnes pre agentúru SITA hovorkyňa strany Silvia Glendová.

Smer-SD upozorňuje, že napriek týmto špinavým praktikám SDĽ Robert Fico požiadal dvoch poslancov NR SR za Smer-SD s trvalým bydliskom v okrese Topoľčany, aby sa o problém zaujímali. Robert Fico rovnako komunikoval s viacerými primátormi vrátane primátora Topoľčian Petra Baláža, ktorí ho informovali, že vláda Ivety Radičovej sa zbavuje zodpovednosti za sociálne služby obdobného typu a mestám a obciam pribúdajú ďalší a ďalší klienti, pričom rozpočty obcí a miest nie sú na takýto nárast pripravené.

"SDĽ mala ísť preto pred svojho chlebodarcu – buď Úrad vlády SR alebo pred sídlo SDKÚ. Opäť plakali na nesprávnom hrobe," dodala Glendová.

Nespokojní dôchodcoviaDôchodcovia z Topoľčian sa narozdiel od predvolebných stretnutí predsedu Smeru nedočkali. Ilustračné foto. Foto: SITA/Nina Bednáriková

Posťažovať sa expremiérovi, predsedovi Smeru-SD a topoľčianskemu rodákovi prišlo z tohto mesta niekoľko dôchodcov. Nepáči sa im, že kým im mesto zdvihlo poplatky za opatrovateľské služby, primátor a zastupiteľstvo si hneď po komunálnych voľbách rozdelili vyše 15-tisíc eur a primátor poberá vyše plat 4 800 eur.

Fico za dôchodcami neprišiel, pozhovárali sa s nimi jeho stranícki kolegovia Pavol Goga a Vladimír Faič. Prisľúbili, že sa s primátorom pozhovárajú. „Vec sa môže riešiť jedine na úrovni primátora Topoľčian.

Budúci týždeň sa stretneme u primátora,“ povedal po stretnutí Faič. Ako dodal, nemôže prípad komentovať, pretože ho nepozná. Fico podľa Faiča neprišiel, pretože o pripravovanom stretnutí nevedel. „My môžeme len jedinú vec urobiť, aby sa sociálna situácia brala do úvahy,“ poznamenal Faič.

"On si predsa musí vedieť poupratovať"

Problém sa má týkať 116 dôchodcov, ktorým sa od prvého apríla o 100 percent zvýšil opatrovateľský poplatok. „Pri ich dôchodkoch, ktoré sú na hranici 300 eur, je to úplne neúnosné. Od zajtrajšieho dňa si budú musieť vybrať, či budú mať opatrovateľa alebo si budú kupovať jedlo a lieky,“ varoval Martin Halás z SDĽ, ktorá stretnutie zorganizovala. Poznamenal, že príjem zo zvýšeného príspevku je v porovnaní s mestským rozpočtom zanedbateľný. Halás dodal, že Fico o príchode dôchodcov musel vedieť, pretože ho o tom informovali e-mailom aj cez asistentku.

Halás si myslí, že expremiér je jediný, kto by si mal vedieť so situáciou poradiť, pretože primátorskú stoličku aj mestské zastupiteľstvo má pod kuratelou Smer-SD. „On si predsa musí vedieť poupratovať. Aj vždy to deklaroval a tvrdil, že si bude vedieť upratať a poradiť so svojimi ľuďmi, ale vyzerá to, že tie lokálne záujmy a tie peniaze sú mocnejšie ako pán Fico,“ myslí si Halás.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné