Širokého hotel pre hokejistov nebude mať heliport

Širokého hotel pre hokejistov nebude mať heliport Priestory hotela DoubleTree by Hilton Bratislava, ktoré budú zástupcovia slovenskej a českej hokejovej reprezentácie spolu s členmi medzinárodnej hokejovej federácie IIHF využívať v priebehu MS v hokeji 2011.Foto: SITA/Nina Bednáriková
BRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Hotel pri Zimnom štadióne Ondreja Nepelu je už skolaudovaný, heliport mať nebude. Uviedol to na dnešnom neformálnom otvorení riaditeľ hotela DoubleTree by Hilton Viktor Bonislavský. Hotel bol právoplatne skolaudovaný v utorok 12. apríla, podľa Bonislavského s kolaudáciou neboli žiadne problémy. Na streche hotela heliport nie je, ani v budúcnosti nebude. „Heliport to nie je, ani nemá parametre na to, aby to bol heliport,“ uviedol Bonislavský. Podľa PR manažérky hotela Márie Adamovej kruh na streche zakrýva chladiace zariadenia a vzduchotechniku, navrhnutý bol od začiatku.

Investor Tehelné pole a.s. už dostal od novomestského stavebného úradu pokutu za začatie stavby hotela bez stavebného povolenia. Zatiaľ zaplatil sumu 10-tisíc eur, ostáva mu ešte vyplatiť 20-tisíc eur.

Maskot MS 2011 vlk Goooly.Ilustračné foto SITA/Ivan FleischerHotel DoubleTree by Hilton bude hostiť slovenských aj českých hokejových reprezentantov

Hotel má 120 izieb, vrátane 12 junior suite a 12 deluxe izieb. Ponúka aj podzemné parkovanie s kapacitou viac ako 350 miest. O využití parkovacích miest počas šampionátu rozhoduje podľa Bonislavského Organizačný výbor Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Hotel má spa s bazénom aj saunou a špecializovaným fitnes centrom. Otvorenie hotela prinesie prácu sto stálym zamestnancom a desiatkam ďalších zamestnancov subdodávateľských spoločností.

Spokojný s ubytovaním je obranca slovenského národného tímu Ivan Baranka. "Mne veľmi nezáleží na tom, v akom sme hoteli. Základom je, aby bola dobrá posteľ, aby ma zo spania nebolela hlava. Na chvíľu som si ľahol a vyzerá to, že všetko bude v poriadku. Izby sú veľmi pekné. Rovnako kúpeľňa, postele vyzerajú byť tiež v poriadku, televízor je funkčný, takže je všetko super," poznamenal dvadsaťpäťročný bek na klubovej úrovni v službách Spartaka Moskva a doplnil: "Počas majstrovstiev sveta nájdeme v hoteli dobré miesto na relax. Je vo veľmi dobrom stave, takže sťažnosti na nejaké drobnosti nemôžu byť. Výhodou je aj tesná blízkosť k hale. Dá sa povedať, že v papučiach prejdeme z izby až do kabíny."
DoubleTree by HiltonFoto: SITA/Nina Bednáriková


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné