ŠKODA rozširuje kapacity v závode Mladá Boleslav

ŠKODA rozširuje kapacity v závode Mladá Boleslav BRATISLAVA 18. apríla (WBN/PR) – ŠKODA rozšíri do polovice roka 2012 svoje výrobne kapacity v materskom závode v Mladej Boleslavi. Pri príležitosti osláv 20. výročia spojenia s koncernom Volkswagen využila česká automobilka toto ohliadnutie tiež k tomu, aby vyslala silný signál, ktorý sa týka budúcnosti značky. Zároveň symbolickým výkopom začala stavebné práce. Podľa plánu bude po rozšírení kapacít vedľa bestsellerov Octavia a Fabia v tomto českom závode z pásov schádzať aj tretí model. Výrobná kapacita modelu Octavia sa zvýši z 800 na 1 200 vozidiel denne. Výrobná kapacita modelu Fabia zostáva na rovnako vysokej úrovni 1 200 áut denne.

„Do roku 2018 chceme náš predaj zvýšiť na najmenej 1,5 milióna vozidiel ročne. Podstatné rozšírenie kapacít v našom materskom závode v Mladej Boleslavi je dôležitým opatrením, smerujúcim k realizácii tejto rastovej stratégie. Je to jedna z početných investícií do produktov, technológií, trhov a v neposlednom rade aj našich zamestnancov,“ zdôraznil Prof. Dr h.c. Winfried Vahland, predseda predstavenstva Škoda Auto.

V rámci stavebných úprav bude podstatným spôsobom rozšírená zvarovňa pre model Octavia. Montážna linka modelu Octavia bude predĺžená a po ukončení prác bude schopná vyrábať 1 200 áut denne (dnešná kapacita je 800 vozidiel denne). Tým sa v budúcnosti maximálne výrobne kapacity modelov Fabia a Octavia vyrovnajú. Väčšina stavebných prác je naplánovaná na obdobie od júla 2011 do júna 2012.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné