Slafkovský sa vzdal mandátu. Nahradiť by ho mal Harman

Slafkovský sa vzdal mandátu. Nahradiť by ho mal Harman Ilustračné foto SITA/Gabriel LiptákBRATISLAVA 31. januára (WEBNOVINY) – Alexandra Slafkovského z SDKÚ-DS, ktorý sa dnes vzdal mandátu poslanca Národnej rady SR, by mal od utorka 1. februára vystriedať v parlamentnej lavici jeho spolustraník, exprimátor Žiliny Ivan Harman. Predchádzať tomu bude poslanecký sľub, ktorý by mal v úvode 12. schôdze zložiť. Slafkovský, ktorý sa stal ako kandidát SDKÚ-DS, SaS, KDH a OKS primátorom Liptovského Mikuláša, deklaroval hneď po novembrových komunálnych voľbách, že od februára sa vzdá poslaneckého mandátu. Slafkovský mesto povedie už po štvrtýkrát, v minulom volebnom období mal prestávku a v Liptovskom Mikuláši primátoroval Ján Blcháč za Smer-SD.

Slafkovský odchádza s dvojmesačným odstupným
Slafkovský bol v parlamente od 9. júla, keď nastúpil na neuplatňovaný mandát Milana Ježovicu. Ten sa stal štátnym tajomníkom na ministerstve zahraničných vecí. Z poslaneckého kresla odchádza Slafkovský s dvojmesačným odstupným. Ako poslanec dostával mesačne zhruba 3 600 eur, čo je plat a paušálne náhrady pre mimobratislavského zákonodarcu, mestskí poslanci mu ako primátorovi schválili plat 3 083 eur. V parlamente pôsobil viac ako osem rokov. V aktuálnom volebnom období bol členom parlamentného výboru pre verejnú správu a regionálny rozvoj a osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby. O tom, v ktorých výboroch bude pôsobiť Harman, rozhodne uznesením NR SR na návrh poslaneckého klubu SDKÚ-DS.

Nováčik v parlamente Harman do verejných aktivít vstúpil v roku 1989 ako študentský aktivista na Pedagogickej fakulte v Banskej Bystrici počas nežnej revolúcie. Pracoval ako pedagóg a ako výskumný
pracovník Výskumného a vývojového ústavu železníc. V straníckej politike sa angažuje od roku 2000, v rokoch 2002 až 2006 bol generálnym sekretárom SDKÚ-DS. Od roku 2002 je spolumajiteľom spoločnosti Artis Omnis, ktorá sa zaoberá hlavne vydavateľskou činnosťou. V minulom volebnom období bol primátorom Žiliny, v novembrových komunálnych voľbách ho však porazil kandidát Smeru-SD Igor Choma.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné