Šláger jari sa blíži, Dobrotka: Možno to bude prestrelka

Šláger jari sa blíži, Dobrotka: Možno to bude prestrelka Ilustračné fotoFoto: SITA/Jozef Jakubčo BRATISLAVA 30. marca (WEBNOVINY) – Na "Deň bláznov", v piatok 1. apríla, je v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži Corgoň lige na programe šláger medzi úradujúcim ligovým šampiónom a vicemajstrom. Hráči aktuálneho lídra MŠK Žilina privítajú aj pred televíznymi kamerami bratislavský Slovan. Obe mužstvá mali takmer dva týždne na prípravu, keďže uplynulých niekoľko dní patrilo reprezentačným mužstvám.

O dôležitosti súboja pod Dubňom je asi zbytočné čokoľvek písať. Motivácia pre hostí je jasná, okrem cenného skalpu majstra na jeho pôde môžu stiahnuť manko na MŠK už na relatívne prijateľné štyri body. Naopak, domáci sa môžu "belasým" vzdialiť na už prakticky nedostihnuteľných 10 bodov a zároveň si udržať prvé miesto pred na jar vo skvelej fazóne hrajúcou Senicou, ktorá je na druhej priečke o jediný bodík za Žilinou.

"Ťažko povedať, či môžeme očakávať otvorený alebo pretaktizovaný zápas. Každý je iný. Prvý na ich pôde sa skončil výsledkom 2:2, bol bohatý na góly. Domáce stretnutie zasa malo odlišný priebeh. Inkasovali sme iba raz, no napriek tomu sme prehrali. Uvidíme, aké to bude teraz. Pokiaľ v prvom polčase uvidia diváci gól, druhé mužstvo zrejme otvorí hru. Môže byť potom z toho celkom slušná prestrelka. Necháme sa prekvapiť," povedal v rozhovore pre oficiálnu internetovú stránku Slovana obranca bratislavského tímu Martin Dobrotka, ktorého prekvapili jarné zaváhania "šošonov": "Nevyšiel im úvod súťaže, ale v posledných zápasoch sa opäť dokázali chytiť. Som rád, že postrácali body a my sme sa mohli viac priblížiť k čelu tabuľky. Pre mňa osobne je to teda príjemné prekvapenie. Papier však nerozhoduje, kľúčová je aktuálna forma. Až v piatok uvidíme, ako sú na tom obidve mužstvá."


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné