Slávnemu pražskému klubu z Edenu Slavii hrozí totálny krach

Slávnemu pražskému klubu z Edenu Slavii hrozí totálny krach SK Slavia PrahaFoto: Ilustračné foto SITA/AP PRAHA 18. apríla (WEBNOVINY) – Futbalovému klubu Slavia Praha hrozí zánik. Nie iba neudelenie profesionálnej licencie pre obrovské dlhy voči hráčom a automaticky zostup do amatérskej súťaže, čiže ČFL, ale skutočný zánik. Preto nie div, že na poplach už intenzívne bije aj predseda Českomoravského futbalového zväzu (ČMFS) Ivan Hašek. "Ak sa rýchlo nezorientujeme v tejto zložitej situácii, prídeme o jeden z najslávnejších českých klubov," citoval v pondelok český denník Sport slová šéfa českého futbalu.

Ako sám priznal, ak by mohol Slavii pomôcť, tak by jej pomohol. V prvom rade však musia pomáhať majitelia klubu, lenže v súčasnej dobe prezident ČMFS Ivan Hašek vôbec nevie, kto je majiteľom "zošívaných". Navyše nevie ani to, čo ten utajený majiteľ vlastne chce, aké má so slávnym pražským klubom úmysly.

Podľa prvého muža českého futbalu, všetci, ktorí majú český futbal radi, musia biť na poplach. "Každá nečinnosť môže mať pre český futbal nedozerné následky. Je tu reálna hrozba, že z futbalovej mapy zmizne jeden z najslávnejších českých klubov. Úplne," otvorene konštatoval prezident ČMFS, ktorý sa minulý týždeň stretol na rokovaní s generálnym riaditeľom SK Slavia Praha Miroslavom Platilom. Ten týždeň po 18. apríli označil na kľúčové obdobie celej futbalovej sezóny 2010/2011.

Už pondelkový súboj 24. kola Gambrinus ligy s 1. FC Slovácko, ktorý sa hrá od 18.30 h, môže byť pre "zošívaných" ich posledným ligovým vystúpením v červeno-bielych farbách. Hráči totiž silne zvažujú, či sa im pre desaťmiliónový dlh, ktorý klub z Edenu voči ním aktuálne má, neoplatí vstúpiť do ostrého štrajku. V každom prípade fanúšikovia sa chystajú cez prestávku tohto súboja predviesť nacvičené choreo, aby upozornili na pomaly dohárajúci plameň futbalovej Slavie Praha. Od utorka 19. apríla sa začnú radikálne demonštrácie a protesty pred domom Antonína Franca, ktorý je podľa Miroslava Platila aktuálnym majiteľom krachujúceho klubu.

Vo štvrtok 21. apríla má Slavia odohrať odvetný zápas štvrťfinále Ondrašovka Cupu proti FK Teplice. V prvom zápase prehrali "kiselovci" 1:2 a je otázka času, či má význam, aby sa usilovali o postup ďalej, keď nevedia, či vôbec v Európskej lige UEFA budú budúcu sezónu 2011/2012 vôbec hrať. Navyše, keď Miroslav Platil už týždeň v aktovke nosí výpoveď, ktorú chce koncom tohto týždňa dať, ak dovtedy nezoženie desať miliónov českých korún, ktoré vedenie Slavie stále dlhuje hráčom. Ak sa mu to nepodarí do konca týždňa vybaviť, Slavia nedostane licenciu a klub automaticky zostupuje do ČFL.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné