Slnko podpísalo zriadenie Veľvyslanectva Slnka

Slnko podpísalo zriadenie Veľvyslanectva Slnka na Lomnickom štíteFoto: SITA/Rastislav OvšonkaBRATISLAVA 28. februára (WEBNOVINY) – Dnes o 10:10 na Lomnickom štíte zanechalo Slnko po prvý raz v histórii svoj "vlastnolúčny" podpis.

Na najvyššom obývanom mieste na Slovensku za účasti prezidenta Notárskej komory SR Miroslava Duriša podpísalo Slnko prostredníctvom podpisovacieho slnkostroja Zriaďovaciu listinu Veľvyslanectva Slnka.

Veľvyslanectvo Slnka pre celú planétu Zem bolo založené 2. októbra 2010, na 4. narodeniny charitatívneho systému Dobrý anjel. Je najvyššie postaveným Veľvyslanectvom v Európe, pretože sídli na Lomnickom štíte v nadmorskej výške 2632 metrov. Agentúru SITA informovali predstavitelia Veľvyslanectva Slnka.

Ide o projekt, za ktorým stoja podnikatelia Igor Brossmann a Jaroslav Kiska. Obaja už v minulosti založili charitatívny systém Dobrý anjel, vďaka nemu darcovia finančne pomáhajú rodinám, v ktorých je onkologicky chorý alebo trpiaci na inú vážnu chorobu, v dôsledku čoho sa rodina dostala do finančnej tiesne. "Veľvyslanectvo Slnka je projekt, ktorý rieši dlhodobé financovanie charitatívnych projektov," povedal o nezvyčajnom veľvyslanectve Igor Brossmann. Verejnosť by sa mala o projekte viac dozvedieť vo štvrtok.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné