Slováci už s Demitrom, Jurčinom i Bartečkom, ale bez Haláka

Slováci už s Demitrom, Jurčinom i Bartečkom, ale bez Haláka Prvý tréning slovenskej hokejovej reprezentácie pred Majstrovstvami sveta 2011 na zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Bratislava, 18. apríl 2011.Foto: SITA/Marián PeigerBRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Slovenská hokejová reprezentácia začala v pondelok na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu ďalší blok prípravy na svetový šampionát. Až do začiatku vrcholu sezóny bude práve zrekonštruovaný bratislavský zimný štadión domovom slovenského tímu. Na bratislavskom zraze sa v porovnaní s minulotýždňovým v Košiciach trénerovi Glenovi Hanlonovi už hlásili aj Pavol Demitra, Milan Jurčina, Peter Hamerlík, Ľuboš Bartečko a Ladislav Nagy, nechýbali ani Branko Radivojevič, ktorý mal na východe republiky zdravotné problémy, a Richard Zedník, ktorý pred týždňom mužstvo opustil a po telefonátoch s predstaviteľmi SZĽH i spoluhráčom Demitrom sa do tímu vrátil.

S výberom sa už nepripravujú Ján Brejčák, Tomáš Záborský a Vladislav Baláž, o ktorých neúčasti informoval tréner Glen Hanlon už po druhom zápase so Švédskom, ale aj dvojica útočníkov Rastislav Pavlikovský a Vladimír Dravecký.

Na pondelkovom zraze ešte chýbal brankár Jaroslav Halák. Gólman zo St. Louis by mal na Slovensko pricestovať v priebehu utorka a do prípravy sa zapojí pravdepodobne v stredu. Prekvapujúco sa však na ZŠ O. Nepelu objavil iný gólman – Peter Hamerlík, ktorý vychytal pre Třinec majstrovský titul. "Koncom týždňa som hovoril s trénerom. Spýtal sa ma na môj záujem, či nechcem prísť k tímu. Nič mi nesľúbil. Mám dobrý pocit zo sezóny a nechcel som ju skončiť. Chcem sa pobiť o post trojky pre majstrovstvá sveta," povedal po príchode na zraz Peter Hamerlík.

Najväčšiu radosť fanúšikom slovenskej hokejovej reprezentácie urobil svojim návratom do národného tímu útočník Richard Zedník, ktorý sa pred týždňom mužstvo náhle opustil. "S viacerými ľuďmi som absolvoval zopár telefonátov, v ktorých sme sa rozprávali o celej situácii. Vyjasnili sme si všetky veci a ja som pripravený nastúpiť. Veľa sme sa o tom rozprávali s Paľom Demitrom a asi to najviac zavážilo. Prekvapil ma veľký ohlas verejnosti. Veľa zavážilo aj to, že ma ľudia podporovali, aby som sa vrátil. Nechcel som ich sklamať a rovnako ani hráčov.

Tešil som sa na tento turnaj a som rád, že som naspäť," uviedol po pondelkovom tréningu Richard Zedník a pokračoval: "Som rád, že som späť a chcem pomôcť mužstvu. Tento tím má veľkú šancu uhrať dobrý výsledok a ja chcem byť pri tom. Myslel som si, že návrat do kabíny bude náročnejší, všetko však bolo v pohode. S veľa chalanmi sa poznáme dlhé roky a boli sme v kontakte."

"Neviem, či som ho presvedčil ja, ale povedal som mu, že toto mužstvo ho potrebuje a bola by škoda, keby to takto skončil. Nielen ja si myslím, že Zeďo do tohto mužstva patrí. Jeho návrat je dobrá správa nielen pre mňa, ale pre celé mužstvo aj celé Slovensko. Som rád, že sa to podarilo a verím, že Zeďo sa nám niečím odvďačí a dá nejaký ‘veľký’ gól," prezradil Pavol Demitra a pokračoval: "Trvalo to pár dní, ale ja som mal od prvého rozhovoru pocit, že šanca tam je. Nie je to len moja zásluha, pričinili sa o to všetci ľudia okolo slovenského hokeja. Zeďa poznám už dlhé roky, vždy patril medzi top hráčov a dokáže to aj na tomto šampionáte." Pavol Demitra po dlhom čase pripojil k tímu a už sa teší na oba prípravné zápasy. "Je to super byť v tejto partii. Myslím si, že niekto nás ešte doplní z Ameriky a tím bude ešte o niečo silnejší," poznamenal Demitra.

Zľava: Miroslav Šatan a brankár Ján Lašák počas prvého tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie pred Majstrovstvami sveta 2011 na zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Bratislava, 18. apríl 2011.Foto: SITA/Marián PeigerTréner Hanlon si nemyslí, že v uplynulých dňoch zlyhal v komunikácii. "Život aj moja rodina ma naučili, že ten, čo rozpráva najviac a najhlasnejšie, nemusí mať pravdu. Nechcem byť hlavnou hviezdou spravodajstva, ani netúžim, aby všetko začínalo a končilo pri mne. No hnevá ma, že sa o mne hovorí, že nekomunikujem s hráčmi, alebo že nerozumiem, čo mi slovenskí hráči rozprávajú. Veľmi si ich vážim. S mnohými sa poznám z NHL. Mnohokrát sme spolu hovorili priamo na zápasoch, či po telefóne. Vždy som ochotný sa s každým baviť a vysvetľovať. No mám aj zodpovednosť hlavného trénera, ktorá ma oprávňuje k rozhodnutiam. Aj v prípade Zedníka som ho chcel naspäť do tímu, bez ohľadu na tlak verejnosti. Preto ani nemalo zmysel hovoriť v jeho prípade o nejakom ospravedlnení.

Chcel som ho, hovoril som s ním, vysvetlili sme si veci a je späť. Čo je skvelé pre neho, pre tím a aj pre mňa. Aj on však musel pochopiť, že v reprezentácii máme dva sledy útočníkov. Prvý, ten elitný tvoria dnes Demitra, Gáborík, Stümpel, Marián Hossa či Michal Handzuš. Ten má iné úlohy, ako druhý, do ktorého patria Miro Šatan, Branko Radivojevič, či práve Zed. A keď hráte za národný tím, tak nemá zmysel pozerať na čas na ľade. Je jedno, či hráte 25 minút, alebo 5 minút. Či hráte presilovky, alebo oslabenia. Veď predsa hráte za reprezentáciu," skonštatoval Hanlon a na margo vyjadrení Tomáša Záborského pre denník Šport dodal: "Nerozumiem tomu, prečo s tým niekto prišiel. Je Záborský lepší hráč, ako je Marcel Hossa, Radivojevič, Gáborík, či Laco Nagy? Ešte pred jeho príchodom do kempu som vysvetľoval jeho agentovi, že miesto v tíme nemá isté. Beriem to ako umelo vyrobenú kontroverziu, ktorá neslúži pohode v tíme."

Glen Hanlon zároveň potvrdil, že mužstvo sa už počas prípravy meniť príliš nebude. Nepočíta s finalistom Gagarinovho pohára obrancom Jaroslavom Obšutom. Je však v telefonickom kontakte s Ivanom Majeským, žijúcim v Prahe a veci sa majú doriešiť počas týždňa. Kanadský tréner pozorne sleduje NHL aj hráčov pripadajúcich do úvahy pre reprezentáciu. No vývoj, ktorý mu zatiaľ hrá do karát, nechcel predčasne hodnotiť. Rovnako nemá ani žiadne informácie o zdravotnom stave zraneného Tomáša Kopeckého či chorého Zdena Cháru.

Káder slovenskej hokejovej reprezentácie na úvod štvrtého týždňa spoločnej prípravy pred blížiacimi sa MS:

Brankári: Ján Lašák (Jokerit Helsinki/Fín.), Július Hudáček (HC Košice), Peter Hamerlík (HC Oceláři Třinec/ČR)

Obrancovia: Ivan Baranka (Spartak Moskva/Rus., KHL), Dominik Graňák (OHK Dinamo Moskva/Rus., KHL), Juraj Mikuš (Toronto Marlies/Kan., OHL), Michal Sersen (Avtomobilist Jekaterinburg/Rus., KHL), Richard Stehlík (Kometa Brno/ČR), Ivan Švarný (HC Litvínov/ČR), Martin Štrbák (OHK Dinamo Moskva/KHL), Peter Podhradský (Dinamo Minsk/Biel., KHL), Milan Jurčina (New York Islanders/USA, NHL).

Útočníci: Milan Bartovič (HC Bílí Tigři Liberec/ČR), Martin Cibák (Severstaľ Čerepovec/Rus., KHL), Marcel Hossa (AK Bars Kazaň/Rus., KHL), Juraj Mikúš (Spartak Moskva/Rus., KHL), Richard Pánik (Guelph Storm/Kan.,OHL), Richard Zedník (AIK Štokholm/Švéd.), Branko Radivojevič (Spartak Moskva/Rus., KHL), Štefan Ružička (Spartak Moskva/Rus., KHL), Miroslav Šatan (OHK Dinamo Moskva/Rus., KHL), Tomáš Surový (Dinamo Riga/Lot., KHL), Jozef Stümpel (Dinamo Minsk/Biel., KHL), Tomáš Marcinko (Bridgeport Sound Tigers/USA, AHL), Pavol Demitra (Lokomotiv Jaroslavľ/Rus, KHL), Ladislav Nagy, Ľuboš Bartečko (obaja MODO Hockey/Švéd.).


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné