Slovenky vedú 2:1, Ivanovičová skrečovala Cibulkovej

Slovenky vedú 2:1, Ivanovičová skrečovala Cibulkovej Dominika Cibulková počas tretej dvojhry zápasu Slovensko – Srbsko o účasť vo svetovej skupine 2012 tenisového Fed Cupu. Bratislava, 17. apríl 2011. Foto: SITA/Marián PeigerBRATISLAVA 17. apríla (WEBNOVINY) – Slovenské tenisové reprezentantky vedú vo víkendovom bratislavskom stretnutí o svetovú skupinu Pohára federácie 2012 nad Srbkami 2:1.

V úvodnej nedeľňajšej dvojhre, celkovo tretej, hosťujúca Ana Ivanovičová po 84 minútach za stavu 4:6, 3:3 zo svojho pohľadu proti Dominike Cibulkovej odstúpila zo súboja jednotiek oboch tímov – pravdepodobne pre zranenie brušného svalstva, ktoré si nechala ošetriť pri skóre 4:6, 3:0.

Následne 23-ročná Belehradčanka ešte viedla na príjme 40:0, ale napokon už nezískala ani gem. V šiestej hre druhej časti riskovaním a pokusmi o skrátenia dala tušiť predčasný koniec, ktorý aj prišiel. Šampiónka z Roland Garros 2008 Ivanovičová, momentálne 17. v renkingu, práve pre spomenutý typ zdravotnej indispozície nenastúpila v januári na finále Hopmanovho pohára v austrálskom Perthe. Cibulková (28.) má vo Fed Cupe celkovú štatistiku 14:13, z toho v singli 13:6, Ivanovičová stojí 14:6 (vo dvojhre 11:4).

OBRAZOM: Ivanovičová nedohrala proti Cibulkovej

Cibulková: "Nečakala som, že Ana skrečuje"

"Keby som hrala slabo a Ana by viedla, určite by neskrečovala. Od začiatku som hrala agresívne a súperka mala zo mňa rešpekt. Po sobotňajšom víťazstve som si verila a okrem výpadku na začiatku druhého setu som podala dobrý výkon. Po prvom dejstve som trochu stuhla, pomohol mi zisk štvrtej hry, začala som sa lepšie hýbať," povedala slovenská jednotka. Ana Ivanovičová (vľavo) odchádza do šatne potom ako skrečovala zápas proti Dominike Cibulkovej v tretej dvojhre zápasu Slovensko – Srbsko o účasť vo svetovej skupine 2012 tenisového Fed Cupu. Bratislava, 17. apríl 2011. Foto: SITA/Marián Peiger

Dominike Cibulkovej sa v nedeľu premiérovo v kariére stalo, že jej súperka predčasne odstúpila.

"Jej zranenie som nebrala až tak vážne, pretože mi ešte nikdy nikto neskrečoval. Kapitán mi nepovedal, že to je vážne, pretože by som nad tým asi začala rozmýšľať a mohlo by to ovplyvniť moju hru.

Verím však, že ak by set pokračoval, získala by som ho pre seba. Naozaj som si myslela, že ide o taktický ťah, pretože takmer každá hráčka, ktorá prehráva, si vyžiada čas na ošetrenie, aby rozhodila súperku."

Dvadsaťjedenročná rodáčka z Piešťan sa na diaľku ospravedlnila Ane Ivanovičovej za oslavy svojho víťazstva. "Prekvapilo ma, že vzdala. Najprv som sa aj veľmi tešila a až potom som si uvedomila, že je zranená. Dúfam, že moju radosť nevnímala negatívne, ale na druhej strane išlo o druhý bod pre Slovensko, takže to musí brať inak."

Pred štvrtou dvojhrou, v ktorej nastúpila Dominika Hantuchová proti Jelene Jankovičovej, bol stav stretnutia Slovensko – Srbsko 2:1, pričom o oba body sa postarala Dominika Cibulková. Známa bojovníčka si v sobotu poradila s Bojanou Jovanovskou. "Tieto dva body sú veľmi dôležité, som rada, že som ich dokázala získať. Veľká vďaka patrí aj fanúšikom, ktorí sú absolútne skvelí, vytvorili nám výnimočnú atmosféru," uzavrela Cibulková.

Hantuchová proti Jankovičovej

Na záverečný singlový súboj na antuke v Sibamac aréne NTC nastúpili Daniela Hantuchová a Jelena Jankovičová, ktorá v súlade so všeobecnými očakávaniami hrá namiesto pôvodne nominovanej Bojany Jovanovskej. Bývalá jednotka svetového rebríčka WTA Jankovičová vedie nad niekdajšou päťkou renkingu Hantuchovou v bilancii zo vzájomných duelov 4:3 a 27-ročná popradská rodáčka sa jej pokúsi revanšovať za osemfinálovú prehru z vlaňajšieho parížskeho Roland Garros. Zhodou okolností majú obe v tejto súťaži pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) na konte 29 víťazstiev, takže jedna z aktérok dosiahne jubileum. Jelena Jankovičová počas štvrtej dvojhry zápasu Slovensko – Srbsko o účasť vo svetovej skupine 2012 tenisového Fed Cupu. Bratislava, 17. apríl 2011. Foto: SITA/Marián Peiger

Program uzavrie štvorhra, na ktorú pri piatkovom žrebe programu nahlásili kapitáni Matej Lipták a Dejan Vraneš páry Hantuchová, Magdaléna Rybáriková, resp. Jankovičová, Aleksandra Kruničová.

Tím SR pri formáte Fed Cupu s piatimi zápasmi už dva razy prehral po tom, ako viedol 2:1. Takýto náskok nevyužili v roku 2005 v Neuchateli proti Švajčiarkam a predvlani v Limoges s Francúzkami.

Slovenky hrajú v prelínačke o elitnú osmičku tretí raz v rade, ale premiérovo v rámci tejto série "zhora".

V apríli 2009 podľahli Francúzkam v spomenutej rekordne dlhej dráme 2:3, po dvanástich mesiacoch zdolali najtesnejším rozdielom práve Srbky v Belehrade a zabezpečili si svoj prvý štart vo svetovej skupine od sezóny 2004.

Držiteľky Fed Cupu 2002 Slovenky vo februári v bratislavskom derby vo štvrťfinálovom 1. kole nestačili na Češky, s ktorými prehrali 2:3. Srbky aj bez Jankovičovej a Ivanovičovej zvíťazili v Novom Sade vo finálovom 1. kole II. svetovej skupiny nad Kanaďankami 3:2.

Družstvo SR uspelo proti výberu Srbska aj v júli 2007 v Košiciach, vtedy 4:1, takže v bilancii zo vzájomných súbojov vedie 2:0. V žiadnom z doterajších stretnutí nehrala Ivanovičová: najprv zo zdravotných dôvodov a potom pre nedostatok formy.

SLOVENSKO – SRBSKO 2:1 po nedeľňajšej III. dvojhre

Dominika Cibulková – Ana Ivanovičová 6:4, 3:3 – skreč, Ivanovičová po 84 minútach odstúpila

Zostávajúci program:
Daniela Hantuchová – Jelena Jankovičová
Daniela Hantuchová, Magdaléna Rybáriková – Jelena Jankovičová, Aleksandra Kruničová

Sobotňajšie výsledky:
Dominika Cibulková – Bojana Jovanovská 4:6, 6:3, 6:1 za 138 minút (51, 40, 47)
Daniela Hantuchová – Ana Ivanovičová 2:6, 4:6 za 86 minút (32, 54)

.

Ana Ivanovičová počas tretej dvojhry zápasu Slovensko – Srbsko o účasť vo svetovej skupine 2012 tenisového Fed Cupu. Bratislava, 17. apríl 2011.Foto: SITA/Marián Peiger


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné