Slovenská brankárka zlikvidovala 71 švédskych striel

Slovenská brankárka zlikvidovala 71 švédskych striel Brankárka Zuzana Tomčíková Ilustračné foto: SITA, AP ZÜRICH 18. apríla (WEBNOVINY) – Slovenská ženská hokejová reprezentácia neuspela ani vo svojom druhom vystúpení v elitnej kategórii majstrovstiev sveta vo švajčiarskom Zürichu, keď v pondelok popoludní prehrala s favorizovaným výberom Švédska 0:3.

Švédky boli pred zápasom veľkými favoritkami, slovenské hráčky však rovnako ako v nedeľu od vyššej prehry uchránila vynikajúca brankárka Zuzana Tomčíková.

Tá v celom súboji zneškodnila neuveriteľných 71 striel súperiek. Aj napriek tomu, že Slovenky na šampionáte ešte nestrelili ani gól a nezískali ani bod, ich výkony na MS sú milým prekvapením.

Zverenky trénera Miroslava Karafiáta v základnej A-skupine nastúpia v stredu 20. apríla o 14.00 h vo Winterthure proti hráčkam Ruska. Z hľadiska záchranárskych prác to bude pre Slovenky veľmi dôležitý súboj.

Výsledok – A-skupina (Zürich):
Švédsko – Slovensko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 6. Nevalainenová (Holstová, Anderssonová), 39. Winbergová (Holmlövová, Enströmová), 54. Grahmová (Holstová, Eliassonová).
Vylúčené: 5:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Joy Tottmanová (V. Brit.) – Anne Sophie Bonifacová (Fr.), Malene Skovbakková (Dán.), 829 divákov

Zostavy:
Švédsko: Martinová – Nevalainenová, Anderssonová, Svedinová, Nordinová, Malmströmová, Bäckmanová, Fällmanová – Holstová, Eliassonová, Grahmová – Holmlövová, Enströmová, Winbergová – Westerová, Borgqvistová, Rundqvistová – Asserholtová, Stenbergová

Slovensko: Tomčíková – Országhová, Vargová, Karafiátová, Kežmarská, Brémová, Matejová, Gajdošová – Džurňáková, Čulíková, Čupková – Kapustová, Veličková, Pravlíková – Herichová, Jurčová, Sroková – Gapová, Miháliková

Hlas (zdroj: szlh.sk):
Miroslav Karafiát (tréner žien SR): "Výsledok 0:3 beriem, ale úplne spokojný nie som. Vlani na olympiáde vo Vancouveri sme inkasovali síce viac gólov, ale jeden – dva sme dali a vypracovali si ešte viacero dobrých šancí. Dnes to bolo v ofenzíve slabšie, pretože sme sa dostali vari do dvoch-troch ‘pološancí’. Profitovali sme však z veľmi kvalitnej defenzívy a opäť skvelého výkonu brankárky Tomčíkovej. Žiaľ, doplatili sme opäť na vylúčenia, v oslabení sme inkasovali dva z troch gólov. Vždy po tom, čo sme ‘prežili’ dvojnásobnú presilovku súperiek a na ľad naskočila naša štvrtá hráčka. Bol to aj dôsledok korčuliarskej prevahy Švédok, na ktoré bol náš tím citlivý, čo dokumentujú fauly z našej strany ako hákovanie, podrazenie či bránenie v hre. Čiže nepracovali nohy, ale ruky a hokejka.

Štatistický údaj o enormnej streleckej prevahe hráčok Damkronorna je do istej miery skresľujúci, pretože sú v ňom obsiahnuté aj dorážky pred bránkou, neraz aj tri-štyri, najmä v oslabeniach. Tie však naše dievčatá zvládajú, majú dostatok skúseností, navyše sa môžeme oprieť o vysoký štandard brankárky Zuzky Tomčíkovej. Dnes za najlepšiu hráčku nášho tímu vyhlásili útočníčku Janku Kapustovú, ktorú bolo v poli najviac vidieť.

Už to musíme pomaly aj zmeniť, nestačí, že len málo inkasujeme, musíme aj streliť góly.Miroslav Karafiát (tréner žien SR):

Napriek niektorým výhradám som po zápase dievčatá v kabíne pochválil, napokon inkasovať tri góly od štvrtého tímu na svete a strieborných olympijských medailistiek z Turína 2006, nie je zlý výsledok. Opakujem však, dúfal som, že nejaký ten gólik či dva strelíme.

Už to musíme pomaly aj zmeniť, nestačí, že len málo inkasujeme, musíme aj streliť góly, s ktorými by prišla aj istá ľahkosť v ofenzíve. Zákonite by sa tým odbremenil obrovský výdaj síl spotrebúvaný na defenzívu. Ešte pár slov k rozhodkyniam. Určite lepšie nám v nedeľu pískala Kanaďanka, nemávam výhrady k rozhodkyniam, ale dnes britskej zástupkyni chýbal cit pre jednoznačnejšie vedenia zápasu. To nech radšej pískajú Kanaďanky a Američanky, ktoré majú ženský hokej v krvi.

V utorok o 13.30 h máme tréning, v stredu o 14.00 h nastúpime vo Winterthure v pozícii domáceho celku na zápas proti Rusku, ktorý rozhodne o tom, či sa vyhneme boju o záchranu a budeme mať šancu na piatu priečku. Veľa sa už toho nedá natrénovať, chceme však dostať dievčatá do pohody, pretože samé si uvedomujú – teraz už ide do tuhého."

Rusko – USA 1:13 (0:5, 1:3, 0:5)
Góly: 40. Lebedevová – 8., 32. a 47. Knightová, 13. a 56. Ruggierová, 10. Schleperová, 11. Chuová, 16. Dugganová, 27. Cahowová, 32. Deckerová, 49. Stacková, 51. Coyneová, 52. Bellamyová

Tabuľka:
A-skupina:
1. USA 2 2 0 0 0 18:1 6
2. Švédsko 2 2 0 0 0 10:1 6
3. Slovensko 2 0 0 0 2 0:8 0
4. Rusko 2 0 0 0 2 2:20 0


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné