Slovenská sporiteľňa vyplatí na dividendách 54,8 mil. eur

Slovenská sporiteľňa vyplatí na dividendách 54,8 mil. eur Foto: SITA/Tomáš BenedikovičBRATISLAVA 29. marca (WEBNOVINY) – Slovenská sporiteľňa, ktorá v minulom roku dosiahla zisk 142,46 mil. eur, dá 38,5-percentný podiel na dividendy. Skupina Erste tak zinkasuje 54,8 mil. eur. Ostatných 61,5 % pôjde na účet nerozdeleného zisku sporiteľne. Rozhodlo sa o tom na utorkovom valnom zhromaždení. Rok dozadu pritom rozhodli, že zo zisku za rok 2009 v sume 11,92 mil. eur sa nebudú vyplácať žiadne dividendy.

Celá skupina Slovenskej sporiteľne dosiahla v roku 2010 medziročný nárast konsolidovaného čistého zisku z úrovne 30 mil. eur na 150 mil. eur, z čoho samotná sporiteľňa vygenerovala spomínaných 142,46 mil. eur. Nárast zisku podľa generálneho riaditeľa sporiteľne Jozefa Síkelu súvisel s tým, že ekonomike sa darilo lepšie a banke sa darilo zvyšovať objem nových obchodov, najmä v oblasti poskytovania úverov obyvateľstvu. Taktiež sa zvýšil počet transakcií s klientmi a banka pokračovala v prísnej nákladovej politike.

Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií, ktorý sa uskutočnil v januári 2001, sa Slovenská sporiteľňa začlenila do finančnej skupiny Erste.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné