Slovenské hádzanárky preveria Srbky

Slovenské hádzanárky preveria Srbky Foto: SITABRATISLAVA/HLOHOVEC 19. apríla (WEBNOVINY) – Slovenské hádzanárky sa v nedeľu večer zišli v Hlohovci na krátkom sústredení, v rámci ktorého odohrajú tento týždeň dva medzištátne priateľské zápasy v Srbsku.

Tréner žien SR Štefan Katušák má po pondelkovom príchode tria legionárok (Jakubisová, M. Školková a Ž. Tóthová) k dispozícii 15-členný káder.

Pre obnovené zranenie päty nemôže počítať s Veronikou Pajtášovou z francúzskeho Dijonu a ani so Zuzanou Židekovou z HK Štart Trenčín, ktorá ukončila aktívnu činnosť. Ďalšou z veľkého počtu hráčok, ktoré sa vzdali reprezentácie, je najnovšie Denisa Glankovičová z nemeckého Bayeru 04 Leverkusen. Prvý duel proti Srbkám odohrajú slovenské hádzanárky v Zrenjanine v stredu 20. apríla o 18.00 h, odveta je na programe na druhý deň vo štvrtok 21. 4. od 17.00 h v Kikinde.

"Naším cieľom je dobre si zahrať, so silnými Srbkami odohrať kvalitné zápasy a samozrejme, chceme uhrať čo najlepšie výsledky. Konfrontácia s účastníkom minuloročných ME je pre nás testom, ktorý nám ukáže, ako sme na tom výkonnostne," uviedol Katušák k očakávaniam v súvislosti so stretnutiami proti Srbkám, pre ktoré to bude príprava na júnovú II. fázu kvalifikácie MS 2011 proti Chorvátkam.

Slovenky absolovali v pondelok dva tréningy, v utorok sa po raňajkách vydali na cestu do Srbska, kde si večer zatrénujú. Tréningové jednotky majú naplánované aj v dňoch, keď sa budú hrať súboje v Zrenjanine a Kikinde.

Nominácia hádzanárok Slovenska na dva medzištátne zápasy v Srbsku (20. a 21. apríla v Zrenjanine a Kikinde):

brankárky: Žaneta Tóthová (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Martina Túrociová (HK Slovan Duslo Šaľa), Simona Súlovská (HK DANLOG Partizánske)

pivotky: Michaela Kovaličková (HK Štart Trenčín), Ivana Trochtová (HK Slovan Duslo Šaľa)

krídelníčky: Dagmar Stuparičová (Team Esbjerg/Dán.), Zuzana Hollá (Iuventa Michalovce), Simona Pileková (HK Slovan Duslo Šaľa), Selma Blažeková (HK DANLOG Partizánske)

spojky: Lýdia Jakubisová (VfL Oldenburg/Nem.), Petra Popluhárová (Thüringer HC/Nem.), Martina Školková (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Alžbeta Tóthová (Bánovský HK Gábor Bánovce nad Bebravou), Alžbeta Polláková (Iuventa Michalovce), Martina Košíková (HK DANLOG Partizánske)


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné