Slovenskí policajti budú opäť v lete pôsobiť v Chorvátsku

Slovenskí policajti budú opäť v lete pôsobiť v Chorvátsku Ilustračné foto SITABRATISLAVA 19. apríla (WEBNOVINY) – Tisíckam Slovákov, ktorí podľa očakávaní toto leto zamieria do Chorvátska, budú opäť pomáhať slovenskí policajti. Slovensko na jadranské pobrežie, podobne ako vlani, vyšle v júli a auguste osem policajtov. Slovenskí policajti budú slúžiť v Chorvátsku štvrtú sezónu. Policajti budú pôsobiť v oblasti Splitu a mesta Rijeka. Úlohou vyslaných policajtov bude pomáhať slovenským turistom napríklad pri strate alebo krádeži dokladov či cenností, pri dopravných priestupkoch a dopravných nehodách.

Chorvátsko patrí dlhodobo medzi najobľúbenejšie letoviská Slovákov. Na Jadran vlani vycestovalo za slnkom a morom približne 320 000 Slovákov.

Potrebnú dohodu pre pôsobenie slovenských policajtov v Chorvátsku dnes v Bratislave podpísali ministra vnútra Daniel Lipšic a Tomislav Karamarka. Partneri hovorili aj o ochrane schengenských hraníc. "Slovensko ponúkne skúsenosti so strážením našej schengenskej hranice. Ostraha je vykonávaná spôsobom a technikou na vysokej úrovni," povedal Lipšic novinárom. Chorvátsko bude mať komplikovanejšiu situáciu, lebo bude mať dlhšiu schengenskú hranicu. Skúsenosti Slovenska však víta.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné