Smer vníma Rybníčkovú kritiku univerzity ako nešťastnú

Smer vníma Rybníčkovú kritiku univerzity ako nešťastnú Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Ilustračné foto.Foto: SITA/Tomáš SomrTRENČÍN 29. marca (WEBNOVINY) – Strana Smer-SD sa dištancuje od vyjadrenia primátora Trenčína Richarda Rybníčka, že Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne je zlou školu a robí mestu hanbu.

Poslanecký klub má pritom v mestskom zastupiteľstve väčšinu a v komunálnych voľbách dokonca stiahol vlastného kandidáta Ľubomíra Žabára, pričom vyzval svojich voličov, aby hlasovali za Rybníčka.

"Vystúpenie primátora považujeme za nešťastné a od výrokov, ktoré hovoria o odchode školy z mesta Trenčín, sa dištancujeme," uvádza sa v oficiálnom vyhlásení strany.

Povesťou trenčianskej univerzity v minulosti otriaslo niekoľko škandálov. Okrem expresného získavania akademických titulov v roku 2009 čelila univerzita aj problémom s akreditáciou niektorých odborov. Zlé meno trenčianskej univerzite podľa Smeru-SD nespôsobili jej študenti. "Preto zároveň vyzývame rektora univerzity na okamžité riešenie nahromadených problémov v záujme očistenia mena školy," informuje strana.

Primátor sa "obul" do univerzity

Rybníček vo svojom vystúpení pre médiá označil trenčiansku univerzitu ako zlú. Stalo sa to po audite majetku, kedy sa rozhodol nepredĺžiť nájomné zmluvy 27 bytov. Práve v nich bývalo vedenie univerzity i ďalší jej zamestnanci za regulované nájomné. Tí by sa mali do konca júna vysťahovať. Podľa Rybníčka nie všetci v bytoch bývajú a minimálne dvaja majú trvalý pobyt v Trenčíne. Uvoľnené byty chce mesto využiť pre sociálne slabšie rodiny alebo ich predať.

Podľa rektora Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne Ivana Kneppu univerzita neuvažuje o presídlení. "Z istých dôvodom o tom neuvažujeme a ani nechceme uvažovať," uviedol pre agentúru SITA. Podľa neho má univerzita v meste majetok a budovy, taktiež získala nenávratný finančný príspevok na inštaláciu zariadení.

"Je definovaná budova i miestnosť," povedal Kneppo, pričom v prípade, že by zariadenia presunuli do inej miestnosti, by mohlo ísť už o neoprávnené výdavky. Samotnú Rybníčkovú kritiku vníma rektor ako nekonštruktívnu. "Chceme sa dozvedieť, prečo si myslí, že univerzita je zlá, pretože zatiaľ to nevieme," uviedol. Podľa Kneppa na univerzite odstránili nedostatky a prijali tvrdé opatrenia proti opakovaniu chýb z minulosti. Univerzita momentálne podľa neho napreduje.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné