Sninčania budú na Silvestra vypúšťať balóniky šťastia

Sninčania budú na Silvestra vypúšťať balóniky šťastia Ilustračné foto. Foto: Matúš Vencúrik, presov.skSNINA 30. decembra (WEBNOVINY) – Novinkou tohtoročného Silvestra v Snine bude vypúšťanie balónikov šťastia. Organizátori podujatia začnú vypúšťať balóniky so svojimi želaniami šťastia o 23:15.

Ako uviedla pre tlačovú agentúru SITA hovorkyňa sninskej radnice Anna Brečková, občania sa môžu k ním pripojiť, ak si balóniky šťastia prinesú so sebou. „Ide o tradíciu pochádzajúcu zo severného Thajska, kde balóniky šťastia ľudia už po stáročia vypúšťajú pri ceremóniách, obradoch, oslavách a iných významných príležitostiach. Ľudia si pri tom prajú splnenie svojich snov, ako to robíme aj my pri vítaní nového roka,“ uviedla hovorkyňa.

Z dôvodu rekonštrukcie námestia v centre Sniny sa tohtoročné oslavy Silvestra presunú za Dom kultúry na parkovisko vedľa trhoviska. Program sa začne hodinu pred polnocou. Čakanie na príchod Nového roka prítomným spestrí kultúrny program, v ktorom budú účinkovať domáci speváci populárnej a folkovej hudby. Krátko pred 24:00 sa prítomným prihovorí primátor mesta Štefan Milovčík. Presne o polnoci zaznie štátna hymna a prvé minúty nového roka privítajú Sninčania pri polnočnom pyromuzikálnom ohňostroji. Podľa Brečkovej oslavy Silvestra už budú môcť na budúci rok občania oslavovať na pôvodnom mieste v centre Sniny. Je to aj jedna z priorít primátora mesta Milovčíka pre budúci rok, aby rekonštrukcia námestia bola bez prieťahov a kvalitne dokončená. Určil už aj dátum osláv na 29. mája, ktoré chce spojiť s oslavami Dňa detí.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné