SOLYMOS: Most-Híd je pripravený diskutovať s OKS o všetkom

SOLYMOS: Most-Híd je pripravený diskutovať s OKS o všetkom Foto: SITA BRATISLAVA 31. januára (WEBNOVINY) – Vedenie strany Most-Híd je podľa predsedu poslaneckého klubu strany Lászlóa Solymosa pripravené s poslancami OKS diskutovať o čomkoľvek, ale nebude posúvať argumenty cez médiá. Solymos tak reagoval na slová podpredsedu OKS a poslanca Národnej rady SR Ondreja Dostála, že po parlamentných voľbách nebola ochota zo strany Most-Híd zaoberať sa otázkou financií medzi oboma stranami. "Poslanci OKS sú súčasťou poslaneckého klubu Most-Híd so všetkými právami a informáciami. Diskutujeme spolu o vážnych veciach a môžeme diskutovať o čomkoľvek," zdôraznil Solymos.

Solymos zdôraznil, že poslanci OKS sa dostali do parlamentu na kandidátke strany Most-Híd a spoločne podporili programové vyhlásenie vlády. "Voliči očakávajú, že dodržíme to, k čomu sme sa zaviazali pred parlamentnými voľbami," povedal Solymos v súvislosti s tým, že Dostál nevylúčil možný odchod poslancov OKS z poslaneckého klubu Most-Híd. Zdôraznil, že poslanci z OKS sú integrovanou súčasťou klubu Most-Híd, aj keď nemajú na všetko rovnaký názor.

Dostál pre agentúru SITA povedal, že OKS nedostáva od strany Most-Híd žiadne peniaze, aj keď OKS má v parlamente štyroch poslancov a Most-Híd dostáva zo štátneho rozpočtu peniaze aj na jednotlivé poslanecké mandáty. OKS v parlamentných voľbách v roku 2010 kandidovala na kandidačnej listine strany Most-Híd na základe predvolebnej dohody. "Pred voľbami sme tú otázku otvorili a bolo nám povedané, že to budeme riešiť až po voľbách. A po voľbách nebola ochota zo strany Most sa touto otázkou akokoľvek zaoberať. Čiže my sme nedostali z financií Mosta nič," povedal pre agentúru SITA podpredseda OKS Ondrej Dostál. Na otázku, či to OKS neprekáža, odpovedal: "Klamal by som, keby som hovoril, že je nám to úplne jedno. Samozrejme, že by sme za korektnejší prístup považovali, keby sme o tejto otázke rokovali a keby aj došlo k nejakej dohode o rozdelení financií, alebo teda o tom, že časť tých financií, ktoré dostal Most, by pripadla OKS, lebo aj my sme mali nejaké náklady na volebnú kampaň". Podľa neho keď OKS bolo v tejto otázke povedané nie, tak aj keď si myslia, že korektnejší prístup by bol, keby dostali nejaký podiel aj na financiách, ale nestavajú sa preto na hlavu.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné