Spoločnosť I.C.A. s.r.o. prepustí sto ľudí v piatich etapách

Spoločnosť I.C.A. s.r.o. prepustí sto ľudí v piatich etapách Ilustračné foto: SITA/Tomáš SomrPREŠOV/SVIDNÍK 31. marca (WEBNOVINY) – Výrobca pánskych odevov, spoločnosť I.C.A. s.r.o. so sídlom vo Svidníku, nahlásila hromadné prepúšťanie. O prácu má prísť 100 zamestnancov. Agentúre SITA to potvrdil Viktor Guman z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Bardejove, do kompetencie ktorého patrí aj okres Svidník. Ak sa tento scenár naplní, o prácu v odevnej firme prídu šičky, žehliarky, robotníčky na páse, strážnik, kurič a dve technicko-hospodárske sily, z celkového počtu dostane výpoveď 97 žien. Ako dôvody hromadného prepúšťania uviedol taliansky zamestnávateľ drahú prevádzku, slabú konkurencieschopnosť a častú práceneschopnosť žien.

Firma chce prepúšťať v piatich etapách. V prvej príde o prácu 50 ľudí, podľa Gumana výpovede si už prevzali v týchto dňoch. Výpovedná lehota im začne plynúť od 1. apríla a naplní sa 31. mája.

Ako uviedol Guman, nejde o prvé prepúšťanie v odevnej firme vo Svidníku. Spoločnosť I.C.A. s.r.o. je nástupníckou firmou po spoločnosti SVIK Svidník. Vlani nahlásili hromadné prepúšťanie 70 zamestnancov. Pracovníčky firmy sa v lete sporili so zamestnávateľov o výšku mzdy. Už vtedy boli rozpory pre časté absencie šičiek pre ich práceneschopnosť či pre ošetrovanie chorého dieťaťa. Firma zamestnáva okolo 400 pracovníkov.
Spoločnosť bola do Obchodného registra zapísaná 23. novembra 1992.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné