Srbskému opozičnému lídrovi sa zhoršil zdravotný stav

Srbskému opozičnému lídrovi sa zhoršil zdravotný stav Srbský nacionalistický politik Tomislav Nikolič.Foto: SITA/APBELEHRAD 18. apríla (WEBNOVINY) – Stav predsedu nacionalistickej Srbskej pokrokovej strany (SNS) Tomislava Nikoliča, ktorý už tretí deň drží hladovku, sa v pondelok zhoršil.

Nikolič neprijíma nielen potravu, ale ani tekutiny, a preto je jeho organizmus dehydrovaný, informoval Dragan Pavlovič, hovorca belehradskej nemocnice, kde Nikoliča hospitalizovali.

Podľa internetovej stránky denníku Blic lekári zvažujú, akú liečbu zvoliť, aby pacientovi pomohli, ale zároveň aj rešpektovali jeho vôľu. Tou je momentálne neprijímať potravu ani tekutiny a podľa srbských zákonov ju môžu lekári porušiť až vtedy, keď je pacient v ohrození života.

Nikolič chce svojím protestom dosiahnuť vypísanie predčasných volieb. V nedeľu ho navštívil srbský prezident Boris Tadič, k dohode však neprišlo. Tadič vyhlásil, že predčasné voľby zvolá, až keď sa na jeseň rozhodne o kandidatúre Srbska na členstvo v Európskej únii. Opozičná SNS žiada, aby boli predčasné voľby 18. decembra, vláda to však odmieta. Podľa prieskumov preferencií by SNS v súčasnosti voľby vyhrala.

OBRAZOM: Srbský protest proti vláde


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné