SRBSKO: Nikolič súhlasil s podaním infúzií

SRBSKO: Nikolič súhlasil s podaním infúzií Tomislav NikoličFoto: SITA/APBELEHRAD 19. apríla (WEBNOVINY) – Predseda nacionalistickej Srbskej pokrokovej strany (SNS) Tomislav Nikolič v utorok súhlasil s podaním infúzií. Stalo sa tak po tom, čo lekári vyjadrili obavy o jeho zdravie v štvrtý deň protestnej hladovky zameranej na dosiahnutie predčasných volieb. "Beriem lieky a pravdepodobne sa poobede podrobím vážnejšej liečbe pre poškodenie obličiek a srdca," povedal Nikolič novinárom v súkromnej nemocnici v Belehrade. Potvrdil tiež, že mu podajú infúzie a uistil, že nemá "sebevražedné sklony".

Dragan Pavlovič, hovorca belehradskej nemocnice, kde Nikoliča hospitalizovali, už vo štvrtok informoval, že politikov zdravotný stav sa zhoršuje a jeho organizmus je dehydrovaný. Lekári zvažovali, akú liečbu zvoliť, aby pacientovi pomohli, ale zároveň rešpektovali jeho vôľu. Tou je momentálne neprijímať potravu ani tekutiny a podľa srbských zákonov ju môžu lekári porušiť až vtedy, keď je pacient v ohrození života. Nikolič začal s držaním hladovky v sobotu.

Nikoliča už v nedeľu navštívil v nemocnici srbský prezident Boris Tadič, k dohode však neprišlo. Tadič vyhlásil, že predčasné voľby zvolá, až keď sa na jeseň rozhodne o kandidatúre Srbska na členstvo v Európskej únii. Opozičná SNS žiada, aby boli predčasné voľby 18. decembra. Podľa prieskumov preferencií by táto strana v súčasnosti voľby vyhrala.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné