Standard & Poor’s znížila ratingy bánk Portugalska a Grécka

Standard & Poor's znížila ratingy bánk Portugalska a Grécka Foto: product-reviews.netBRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s znížila vo štvrtok dlhodobé ratingy portugalských bánk. Ide o následný krok po tom, ako agentúra v utorok znížila rating dlhodobých záväzkov Portugalska na stupeň BBB- z úrovne BBB a tiež rating krátkodobých záväzkov na A-3 zo stupňa A-2. Reagovala tak na záverečné stanovisko Európskej rady po stretnutí, ktoré sa konalo 24. až 25. marca tohto roku. Stanovisko potvrdzuje predchádzajúce očakávania agentúry, že jednou z možných podmienok požičiavania si z Európskeho stabilizačného mechanizmu (ESM) bude reštrukturalizácia dlhu.

Bankám Banco Santander Totta, Caixa Geral de Depositos, Banco Espirito Santo a Banco BPI znížila rating zhodne na BBB- z úrovne BBB. Agentúra uviedla, že znížiť rating týchto bánk sa rozhodla v dôsledku toho, že pozoruje oslabenie úverovej spoľahlivosti Portugalska.

Standard & Poor’s znížila ratingy štyroch gréckych bánk

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s vo štvrtok znížila ratingy štyroch gréckych bánk po tom, ako v utorok znížila rating dlhodobých záväzkov Grécka na BB- zo stupňa BB+. Reagovala tak na záverečné stanovisko Európskej rady po stretnutí, ktoré sa konalo 24. až 25. marca tohto roku. Stanovisko potvrdzuje predchádzajúce očakávania agentúry, že jednou z možných podmienok požičiavania si z Európskeho stabilizačného mechanizmu (ESM) bude reštrukturalizácia dlhu.


Pridat.eu



RSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára





* tieto polia sú povinné