Stav herca Pavla Vondrušku je už stabilizovaný

Stav herca Pavla Vondrušku je už stabilizovaný Pavel Vondruška debutoval v roku 1967 v rodinnom filme Když má svátek Dominika.Foto: www.fdb.czBRATISLAVA 29. decembra (WEBNOVINY) – Stav českého herca a dirigenta Pavla Vondrušku, ktorý po nedeľnom páde do orchestriska pražského Stavovského divadla leží na ARO pražskej nemocnice Motol, je stabilizovaný a od nehody sa nezmenil.

Podľa zamestnancov divadla bol 85-ročný herec, známy aj ako tajomník z družstva v Hošticiach vo filmovej trilógii Slunce, seno…, po nehode pri vedomí. Dlhoročný člen Divadla Járy Cimrmana a dirigent českého Národného divadla sprevádzal dopoludnia 26. decembra po historickej budove Stavovského divadla štvorčlennú americkú rodinu. Asi v polovici prehliadky odišiel s tým, že musí ísť po kľúče.

"Spadol do otvoru pod točňou, asi 4,5 metra hlboko. Vôbec nevieme, prečo tam išiel, kľúče mal totiž v ruke. Bol sviatok, takže v divadle bolo veľmi málo ľudí. Iba náhodou tam boli osvetľovači, ktorí ho začuli volať, takže bol po páde pri vedomí," vyjadrila sa pre iDNES.cz vedúca prehliadok Stavovského divadla Vladislava Bruderová. "Je to taký malý priestor, že sa tam nikto nemohol dostať. Nakoniec sme našli jedného technika, ktorý je rovnako subtílny ako pán Vondruška, a ten sa tam zmestil. Potom sme už len zavolali sanitku," dodala.

Hovorkyňa pražskej nemocnice Motol, v ktorej Vondruška od nedele leží, poprela informácie českého denníka Blesk, podľa ktorých je herec v umelom spánku a má vážne poranenia hlavy. "Stále je v starostlivosti anestéziológov, jeho stav sa nezmenil. Je stabilizovaný. Viac o jeho stave prezradiť nemôžem," uviedla.

Vondruška debutoval v roku 1967 v rodinnom filme Když má svátek Dominika. O dva roky neskôr začal pôsobiť v slávnom Divadle Járy Cimrmana, odkiaľ po spore so Zdeňkom Svěrákom nedávno odišiel. Dlhoročný člen pražského Národného divadla ovláda niekoľko svetových jazykov a sprevádzanie cudzincov po divadle, pri ktorom sa zranil, bral ako spestrenie svojho dôchodku. Okrem trilógie Slunce, seno… si zahral napríklad v snímkach Vrchní, prchni! (1980), Postřižiny (1980), Díky za každé nové ráno (1994), Akumulátor 1 (1994), Kolja (1996) či Vratné lahve (2006).


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné