Stavba strediska R1 v Novej Bani môže stáť 13,5 mil. eur

Stavba strediska R1 v Novej Bani môže stáť 13,5 mil. eur >Foto: SITA/ Dušan HeinBRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – Národná diaľničná spoločnosť (NDS), a.s. chce dať postaviť komplex Strediska správy a údržby rýchlostnej cesty R1 v Novej Bani za predpokladanú cenu 13,5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Podľa podmienok vyhlásenej verejnej súťaže stavebné práce by mali trvať 24 mesiacov od uzavretia zmluvy s vybraným dodávateľom. V predpokladanej hodnote pripravovanej investície je podľa diaľničiarov zahrnutá cena vrátane všetkých možností a prípadných predĺžení zmluvy formou dodatkov. Investor však bude akceptovať cenu ponuky do 12,3 mil. eur bez dane.

Záujemcovia o účasť v tendri môžu požiadať o súťažné podklady do 13. apríla, ponuky treba predložiť do 19. mája a v rovnaký deň majú byť obálky s ponukami otvorené. Pri vyhodnocovaní ponúk rozhoduje najnižšia cena, viazané budú minimálne do 26. augusta tohto roka. Požadovaný celkový priemerný ročný obrat uchádzačov v posledných troch rokoch 2008 až 2010 je najmenej 6 mil. eur bez dane. Záujemcovia musia tiež preukázať, že v predchádzajúcich piatich rokoch uskutočnili aspoň jednu stavbu s rozpočtom minimálne 12 mil. eur bez dane. Celkové náklady ostatných uskutočnených stavieb daných do užívania v uplynulých piatich rokoch musia predstavovať najmenej 25 mil. eur bez dane.

NDS vznikla 1. februára 2005 na základe zákona. Jej 100-percentným vlastníkom je štát, v mene ktorého koná Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Spoločnosť eviduje základné imanie 2,994 mld. eur. K hlavným činnostiam spoločnosti patrí príprava, realizácia opráv a výstavba diaľnic a rýchlostných ciest na základe vládou schváleného Plánu rozvoja diaľnic a ciest, ako aj ich správa, prevádzka, údržba a opravy.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné